Trwa ładowanie...
difebmw
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

GIP podsumowało kontrolę w Sejmie związaną z nocnymi głosowaniami. "Nie było uchybień"

• Inspektorzy pracy zakończyli kontrolę w Sejmie
• Badali, czy nocne posiedzenia parlamentu nie naruszyły praw pracowników
• Główny Inspektor Pracy: nie stwierdzono naruszenia prawa
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
GIP podsumowało kontrolę w Sejmie związaną z nocnymi głosowaniami. "Nie było uchybień"
(WP)
difebmw

Kontrola inspekcji rozpoczęła się pod koniec lutego; badano, czy przestrzegane są prawa pracowników obsługujących przedłużające się do nocy posiedzenia. Kontrolę podjęto w związku z licznymi doniesieniami medialnymi, dotyczącymi przedłużonego czasu pracy pracowników, którzy w nadgodzinach czy w porze nocnej pracowali podczas obrad - informowała wtedy inspekcja.

Główny Inspektor Pracy Roman Giedrojć powiedział we wtorek, że inspektorzy zbadali dokumentację z ostatnich trzech lat. - Nie było uchybień, zdarzały się jednostkowe sytuacje niestosowania przerw podczas pracy. Inspektorzy pracy skontrolowali przestrzeganie prawa pracy w Sejmie. Nie stwierdzono naruszenia prawa - zaznaczył.

Szef PIP uczestniczył we wtorek w posiedzeniu Rady Ochrony Pracy. Rada pozytywnie zaopiniowała dwa personalne wnioski o odejściu z pracy zastępczyni Giedrojcia Małgorzaty Hofman, która złożyła dymisję, motywując ją powodami osobistymi i Okręgowego Inspektora Pracy w Warszawie Elżbiety Lipińskiej, która przechodzi na emeryturę.

Rada przyjęła też stanowisko w sprawie zawierania umów cywilnoprawnych i zatrudnienia w szarej strefie oraz wysłuchała informacji o prowadzonym przez Centralny Instytut Ochrony Pracy - Państwowy Instytut Badawczy programie wieloletnim i ZUS o programie prewencji wypadków.

difebmw

Podziel się opinią

Share

difebmw

difebmw
Więcej tematów