Trwa ładowanie...
d1cogxl
d1cogxl
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Gimnazjalista musi przeprosić nauczycielkę za wulgaryzmy

16-letni uczeń gimnazjum z Suwałk musi przeprosić nauczycielkę historii za wulgaryzmy, których użył wobec niej na lekcji - zdecydował Sąd Rodzinny i dla Nieletnich w Suwałkach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1cogxl

Wyrok jest konsekwencją obowiązujących od 1 września 2007 przepisów, zgodnie z którymi nauczyciele są funkcjonariuszami publicznymi a ich znieważenie lub naruszenie nietykalności cielesnej nauczyciela ścigane jest z urzędu.

Jak poinformował rzecznik suwalskiego sądu Jacek Przygucki, nastolatek musi przeprosić nauczycielkę pisemnie za pośrednictwem sądu. Ma na to siedem dni po uprawomocnieniu się wyroku. Uzasadnienie orzeczenia sądu ze względu na niejawność postępowania także jest niejawne - dodał Przygucki.

W listopadzie ubiegłego roku 16-letni Kamil, uczeń trzeciej klasy gimnazjum, podczas lekcji historii wstał ze swego miejsca. Kiedy nauczycielka zwróciła mu uwagę, ten użył w stosunku do niej przy całej klasie kilku obraźliwych i wulgarnych słów i wyszedł z sali.

d1cogxl

Podziel się opinią

Share

d1cogxl

d1cogxl
Więcej tematów