Trwa ładowanie...
d305o7y

Gimnazjaliści po egzaminach

W środę odbył się egzamin gimnazjalny z
wiedzy matematyczno-przyrodniczej. Pisało go ponad 587 tys.
uczniów III klas gimnazjów. Wszyscy rozwiązywali zadania
przygotowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Komisja będzie również oceniała wszystkie prace.

d305o7y
d305o7y

CKE nie odnotowała żadnych zakłóceń przebiegu egzaminu.

"Poznaj zainteresowania rówieśników" - taki tytuł nosił arkusz egzaminacyjny. Uczniowie mieli do rozwiązania 25 zadań zamkniętych (trzeba wybrać jedną z podanych odpowiedzi) i 11 zadań otwartych (uczeń musi sam podać prawidłową odpowiedź), które sprawdzały wiedzę z biologii, geografii, fizyki, chemii i matematyki.

Zdaniem uczniów gimnazjum nr 4 w Krakowie, środowy egzamin z wiedzy matematyczno-przyrodniczej był trudniejszy od zdawanego we wtorek egzaminu z wiedzy humanistycznej. Innego zdania byli uczniowie wrocławskiego gimnazjum nr 14. Większość uważa, że egzamin był łatwy, i ma nadzieję, że zdobędzie co najmniej 40 punktów na 50 możliwych.

Wyniki obu egzaminów gimnazjalnych będą znane przed 14 czerwca.

Egzamin gimnazjalny jest powszechny i obowiązkowy - przystąpienie do niego jest jednym z warunków uzyskania promocji. Wynik egzaminu będzie miał wpływ na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadgimnazjalnej.(ck)

d305o7y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d305o7y
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj