Trwa ładowanie...
13-03-2015 11:19

Gigantyczna fabryka nielegalnych papierosów w Warszawie

Funkcjonariusze warszawskiego Zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji oraz Izby Celnej zlikwidowali jedną z największych w Polsce wytwórni krajanki tytoniowej. Nielegalna fabryka zlokalizowana była na terenie warszawskiej dzielnicy Włochy.

Share
Gigantyczna fabryka nielegalnych papierosów w WarszawieŹródło: WawaLove.pl
d2sfxj4

W trakcie realizacji przeprowadzonej przez funkcjonariuszy CBŚP oraz Izby Celnej zatrzymano 14 osób, w tym 12 obywateli ukraińskich. Na miejscu policjanci zabezpieczyli 57 ton tytoniu oraz dwie maszyny, służące do obróbki surowca. Wartość zabezpieczonych surowców oszacowana została na 36 mln zł, natomiast straty Skarbu Państwa z tytułu nieodprowadzonych należności podatkowych to 44 mln zł.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że przetworzony przez grupę surowiec trafiał do nielegalnych wytwórni wyrobów tytoniowych na terenie Polski.

Postępowanie, które w dalszym ciągu ma charakter rozwojowy, prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa Ochota. Jednocześnie czynności podjęła Straż Graniczna, sprawdzając czy obywatele Ukrainy przebywali na terenie Polski legalnie.

d2sfxj4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2sfxj4
Więcej tematów