Generacja Gadu-Gadu coraz liczniejsza

Dynamicznie zwiększa się liczba osób korzystających z portalu społecznościowego Generacja Gadu-Gadu.

Wieczorem, 2 listopada 2005 przekroczyła ona 2 miliony. To dwa razy więcej, niż miesiąc temu, kiedy z Generacji korzystało milion osób. Codziennie do portalu dołącza ponad sześć tysięcy nowych osób. Portal został utworzony w maju br. dla użytkowników najpopularniejszego polskiego komunikatora Gadu-Gadu.

Generacja Gadu-Gadu umożliwia nawiązanie w szybki i prosty sposób znajomości z osobami, które interesują się tym samym, co my. Jest to możliwe dzięki licznym grupom tematycznym, do których możemy dołączyć w każdej chwili lub też stworzyć własną. Dotychczas użytkownicy założyli ponad 12 tysięcy grup. Ich ilość rośnie wolniej, niż liczba użytkowników, co oznacza, że do już istniejących dołączają kolejne osoby, dzięki czemu grupy te są licznymi forami, a nie kilkuosobowymi grupkami. Statystycznie na jedną grupę przypada ponad sto osób.

Można w nich porozmawiać niemal na każdy temat, wymienić opinie, kontakty, informacje, nawiązać znajomości i prowadzić dyskusje w większych i mniejszych grupach. Portal podzielony jest na kategorie: Hobby, Kibice, Klasa, Fachowcy, Języki Obce, We Dwoje, na które składają się szczegółowe podgrupy. Tematyka uzależniona jest tylko od pomysłodawców użytkowników.

Obok tak popularnych grup, jak muzyka, czy gry komputerowe, można spotkać również osoby interesujące się feng shui, kolekcjonowaniem kart telefonicznych, genealogią... W każdej chwili można dołączyć do grup osób interesujących się np. karierą, polityką, fotografią czy porozmawiać w grupach regionalnych skupiających mieszkańców danego miasta. W dziale "We Dwoje" dużą popularnością cieszą się rankingi - TOP 30 Mężczyzn i TOP 30 Kobiet. Blisko dziesięć tysięcy osób zapisało się do grupy "GG Języki". Skupia ona wszystkich, którzy chcą uczyć się i doskonalić znajomość języków obcych. Znajdziemy tutaj wiele życzliwych osób, które pomogą nam przyswoić sobie nie tylko popularny język angielski, ale i japoński, grecki, czy chociażby afrykański suahili. W dziale "GG Kibice" można dołączyć do sympatyków drużyn sportowych. W rubryce "GG Klasa" użytkownicy założyli ponad trzy tysiące grup z podziałem na szkoły. W ten sposób można "przenieść się w czasie" i odnowić kontakt ze znajomymi ze szkolnej ławy sprzed lat. Jeśli
szukamy porady specjalisty, warto zajrzeć do grupy "GG Fachowcy", do której zapisało się już dziewięć tysięcy osób. Z łatwością zasięgniemy tutaj opinii psychologa, nauczyciela i prawnika, a także znajdziemy kogoś, kto pomoże w przeprowadzce. To również doskonałe miejsce na znalezienie pracy.

Generacja Gadu-Gadu jest zintegrowana z komunikatorem GG (w wersji 7.0), dzięki czemu możemy w szybki i łatwy sposób przenieść się z poziomu komunikatora do portalu Generacji, znaleźć naszego rozmówcę i dołączyć do grupy, w której jest on już obecny. Dodatkową zaletą serwisu jest informacja, kto jest on-line, dzięki czemu wiadomo, z kim możemy w danej chwili porozmawiać.

- Myślimy o dalszej integracji Generacji Gadu-Gadu z komunikatorem. Jedną z funkcjonalności, którą wprowadzimy już niedługo, będą powiadomienia w formie komunikatów GG o zmianach w grupach, które zakładają użytkownicy, na przykład jeśli ktoś się dopisze do grupy lub założy nowy wątek na forum dyskusyjnym - mówi Piotr Pokrzywa, wiceprezes Gadu-Gadu Sp. z o.o. - W dalszej kolejności zamierzamy wdrożyć nowe funkcjonalności, o których nie chcemy teraz mówić, ale zapewne będą miłą niespodzianką dla użytkowników.

Źródło artykułu:WP Wiadomości

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)