Trwa ładowanie...
dezztgj

Gen. Skrzypczak: rozpaczliwie szukamy wrogów wokół siebie

Jeśli polska polityka zagraniczna będzie prowadzona jak do tej pory, niebawem zamiast sąsiadów i sojuszników będziemy mieli samych wrogów - uważa gen. Waldemar Skrzypczak.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gen Skrzypczak: zrażamy do siebie po kolei wszystkie państwa
Gen Skrzypczak: zrażamy do siebie po kolei wszystkie państwa (WP.PL, Fot: Adam Jabłoński)
dezztgj

Były wiceminister obrony narodowej był gościem programu "Wydarzenia 22:00" w Polsat News. Mówił m.in. o tym, że jeśli polska polityka zagraniczna będzie tak dalej prowadzona, to będzie miało to daleko idące konsekwencje. - Niebawem nie będziemy mieli wokół siebie sojuszników, tylko państwa, które nie są nam przyjazne i wrogów - ocenił. Wskazał na pogorszenie relacji z Ukrainą, Niemcami i Francją. Wspomniał także o Rosji, która prowadzi przeciwko Polsce wojnę informacyjną.

- W Europie są liderzy, w których wpatrzeni są inni. To od nich zależą środki, które płyną do tych państw z Brukseli - przypomniał gen. Skrzypczak zaznaczając, że Polska pretendowała do bycia liderem Europy Wschodniej i miała ku temu wszelkie predyspozycje.
Zdaniem byłego wiceministra obrony narodowej, obecnie prowadzona polityka zagraniczna unieważnia dotychczasowe starania.

Źródło: Polsat News

dezztgj

Podziel się opinią

Share
dezztgj
dezztgj
Więcej tematów