Trwa ładowanie...

Gdzie jest burza? W sobotę upały, nawałnice i burze z gradem. IMGW ostrzega

IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia niemal dla całego kraju. Dotyczą upałów i burz z gradem. Zobacz, gdzie jest burza.
Share
Gdzie jest burza? Sobota 22 sierpnia
Gdzie jest burza? Sobota 22 sierpniaŹródło: Pixabay
d14xf8d

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia niemal dla całego kraju. Dotyczą one przede wszystkim burz z gradem.

Pogoda. Ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia

Burze z gradem wystąpią dziś przede wszystkim w okolicach zachodniej granicy, a także na wschodzie, w rejonie takich miejscowości jak Chełm, Lublin i Siedlce.

d14xf8d

Burze wystąpią niemal w całej środkowej Polsce. Ostrzeżeniem drugiego stopnia objęty jest pas na północy od Koszalina do Białegostoku, a także od Bałtyku do granicy z Czechami i Słowacją.

Gdzie jest burza? IMGW podaje miejsca występowania burz

"Burze obecnie występują na jednej z osi zbieżności w Wielkopolsce i na Kujawach, przemieszczają się powoli na wschód i towarzyszą im opady deszczu o natężeniu do 15 mm/h. Burze w tej strefie są coraz liczniejsze i należy się spodziewać intensyfikacji zjawisk" - czytamy w komunikacie IMGW.

To jednak nie wszystko. Burze są też w innych rejonach kraju. IMGW podaje miejsca, gdzie jest burza. "Burze występują też na krańcach zachodnich w rejonie frontu atmosferycznego. Są wbudowane w większe struktury opadowe. Natężenie opadów również na ten moment nie przekracza 15 mm/h. W najbliższych godzinach zjawiska burzowe coraz licznie będą się rozwijać w zachodniej połowie kraju" - podają meteorolodzy z IMGW.

d14xf8d

Gdzie jest burza? Burze nie odpuszczą także w nocy

"W nocy burze możliwe są niemal w całym kraju. Najgroźniejsze będą we wschodniej połowie Polski, gdzie mogą im towarzyszyć opady deszczu do 30 mm, lokalnie do 40 mm, porywy wiatru do 90 km/h (zwłaszcza początkowo) oraz grad" - podał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

"Skończyło się fatalnie". Grzegorz Schetyna o burzy ws. podwyżek

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d14xf8d

Podziel się opinią

Share
d14xf8d
d14xf8d
Więcej tematów