ycipk-4ioqlu

Gdańsk. Przez miasto przeszły potężne burze

"Burza i ulewa przechodzi nad Pomorzem. Strażacy do tej pory odnotowali 90 zdarzeń. Najwięcej - 28 - w powiecie kościerskim. Na razie bez poszkodowanych - podał reporter Radia ZET. Część ulic w Gdańsku jest zalana.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gdańsk. Obfite opady deszczu i burze
Gdańsk. Obfite opady deszczu i burze (trojmiasto.pl, Fot: Trojmiasto.pl)
ycipk-4ioqlu

W związku z obfitymi opadami deszczu Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego miasta Gdańsk podał informację o zmianie ostrzeżenia meteorologicznego wydanego przez IMGW. "Do 07:00 dnia 11.06 prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu (lokalnie do 40 mm) oraz porywami wiatru do 115 km/h. Miejscami grad" - poinformował miejski wydział.

Reporter Radia ZET informuje, że z powodu burzy, na gdańskim lotnisku im. Lecha Wałęsy występują utrudnienia w ruchu. "Samolot z Newcastle przekierowano do Bydgoszczy. Przyloty m.in. z Londynu, Krakowa i Paryża mają duże opóźnienia. Wstrzymano też boarding przed wylotem z Gdańska do Oslo" - pisze na Twitterze dziennikarz.

ycipk-4ioqlu

Ulewny deszcz spowodował wiele utrudnień na drogach - m.in. na al. Niepodległości w Sopocie, ul. Morskiej w Gdyni. "Częśc ulic na południu Gdańska po prostu płynie" - donosi trójmiasto.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-4ioqlu

Źródło: trójmiasto.pl, Radio ZET

Zobacz także: Andrzej Duda rośnie w siłę? Jest coś, co „pomoże mu w kampanii”

ycipk-4ioqlu
ycipk-4ioqlu