Trwa ładowanie...
d3zxs86

Garri Kasparow: tam przetrwają tylko skorpiony czy węże

– Jeżeli dyktator jest u władzy od dekad, to oznacza, że wyeliminował prawie całą opozycję. Zniszczył społeczeństwo obywatelskie. Dyktator powoduje, że w kraju powstaje polityczna pustynia. Żadne zwierzę nie przeżyje na pustyni, poza najbardziej niebezpiecznymi, jak skorpiony czy węże – powiedział o władzy autorytarnej Garri Kasparow, rosyjski działacz polityczny i słynny szachista. Gość programu "Dziś wieczorem" w TVP Info stwierdził, że z każdym dniem reżim Władimira Putina rośnie w siłę. Czas działa na niekorzyść dla rosyjskiej opozycji.

Share
d3zxs86

Według gościa TVP Info w Rosji jest możliwa zmiana tylko w przypadku rewolucji lub wielkiego protestu. – Do tego na pewno dojdzie, jak tylko Putin osłabnie. Jak długo jest silny na arenie międzynarodowej, ma taki wizerunek, nigdy nie zostanie zaatakowany od wewnątrz. Wiele osób postrzega go jako jedyny autorytet – podkreślił Kasparow.

- Putin równa się wojna, to jedna rzecz, którą trzeba pamiętać. Taka jest jego polityka. Wojna na Ukrainie okazała się o wiele trudniejsza, niż mu się wydawało, ponieważ naród ukraiński bronił się uparcie – podkreślił Kasparow.

d3zxs86

Podziel się opinią

Share
d3zxs86
d3zxs86
Więcej tematów