Gadu-Gadu na antenie, Gadu-Gadu na wizji

Gadu-Gadu coraz częściej jest wykorzystywane przez redakcje radiowe i telewizyjne do kontaktu ze słuchaczami i widzami.

Na stronie internetowej Polskiego Komunikatora Internetowego Gadu-Gadu uruchomiono właśnie nowy dział „Numery Specjalne” - http://www.gadu-gadu.pl/numery-specjalne.html informujący o numerach GG wykorzystywanych podczas programów.

Specjalne numery Gadu-Gadu, które nawiązują do częstotliwości stacji radiowej albo są łatwe do zapamiętania, coraz częściej są wykorzystywane przez redakcje programów radiowych i telewizyjnych. I tak np. Radio PIN używa do kontaktu ze swoimi słuchaczami numeru GG:102 (częstotliwość Radia PIN to 102 FM) w audycji „Piękni Trzydziestoletni”. Z kolei prowadzący audycję "Woobie Doobie" w Radio TOK FM nadającym m.in. w Warszawie i Poznaniu na częstotliwości 97,7 FM kontaktują się ze słuchaczami za pośrednictwem nr GG:977. Popularna telewizyjna stacja muzyczna MTV Polska czyta na antenie informacje nadsyłane przez telewidzów na nr GG:9090 podczas wieczornego programu „Kontra”. Komunikator jest także wykorzystywany przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, która podczas tegorocznej telewizyjnej transmisji z 14. Finału kontaktowała się z telewidzami poprzez nr GG:1414.

Dzięki zastosowaniu komunikatora internetowego, podczas programu radiowego lub telewizyjnego, możliwa jest szybka interaktywna komunikacja pomiędzy dziennikarzem a słuchaczami/widzami. Co więcej, Gadu-Gadu jest traktowane zarówno przez jednych, jak i drugich jako naturalny zamiennik poczty e-mail lub rozmowy telefonicznej. Dziennikarze wykorzystują także statusy opisowe w GG do informowania o porze audycji lub do przekazywania specjalnych wiadomości dla słuchaczy/widzów.

- Jednym z podstawowych założeń programu Woobie Doobie jest jego interaktywność. Kontakt ze słuchaczem jest dla nas niezwykle ważny. Od ponad roku korzystamy m.in. z czatu na stronie Radia TOK FM, telefonów, sms-ów lub maili – mówi Cezary Łasiczka, prowadzący audycję Woobie Doobie w Radiu TOK FM. - Od grudnia 2005 r. używamy komunikatora Gadu-Gadu. W czasie każdej audycji kontaktuje się z nami ponad 250 osób. Wiemy od razu, jak reagują na program, co im się podoba, co ich bawi. Gadu-Gadu to także dodatkowa szansa, by uczestniczyć w dyskusji, bo często łatwiej jest przesłać wiadomość przez GG niż się dodzwonić. Dzięki temu możemy się świetnie bawić w znacznie większym gronie.

- Gadu-Gadu to już standard komunikacji w polskim internecie – mówi Piotr Pokrzywa, wiceprezes zarządu Gadu-Gadu Sp. z o.o. – Cieszy nas fakt, że zalety GG są częściej doceniane przez redakcje i wykorzystywane przez nie w realizacji programów. W razie możliwości technicznych, numery takie przyznajemy każdej redakcji, która do nas się zgłosi. Będziemy starać się w porozumieniu z prowadzącymi audycje pracować nad rozwiązaniami ułatwiającymi im komunikację ze słuchaczami/widzami.

Zapytania w sprawie dostępności numerów specjalnych redakcje mogą kierować na adres e-mail pr@gadu-gadu.pl

Źródło artykułu:WP Wiadomości

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)