Trwa ładowanie...
d1foou0
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Funkcjonariusz służby bezpieczeństwa Estonii porwany do Rosji

Rzecznicy estońskiej Służby Bezpieczeństwa Wewnętrznego poinformowali agencję BNS, że w piątek rano funkcjonariusz tej służby został porwany do Rosji przez niezidentyfikowanych osobników. Zupełnie inną wersję przedstawia strona rosyjska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przejście graniczne w miejscowości Luhamaa
Przejście graniczne w miejscowości Luhamaa (Wikimedia Commons)
d1foou0

Według Tallina incydent wydarzył się w pobliżu punktu kontrolnego Luhamaa na granicy estońsko-rosyjskiej. Estoński funkcjonariusz pełnił obowiązki oficjalne, związane z zapobieganiem przestępczości transgranicznej. Napastnicy, którzy użyli wobec niego siły fizycznej i zagrozili mu bronią, przybyli z terenu Rosji - informuje BNS.

Agencja dodaje, że przed porwaniem doszło do zakłócenia operacyjnej łączności radiowej. Użyto też granatu dymnego "z kierunku Rosji". W piątek po południu estońska służba bezpieczeństwa nie wiedziała, gdzie przetrzymywany jest jej funkcjonariusz.

W związku z uprowadzeniem funkcjonariusza estońskie MSZ wezwało ambasadora Rosji w Tallinie. Szef estońskiej dyplomacji Urmas Paet podkreślił, że Estonia oczekuje od Rosji zapewnienia wszelkiego rodzaju pomocy i współpracy przy wyjaśnianiu tej sprawy i zapewnieniu powrotu estońskiego obywatela do kraju.

d1foou0

Rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSB) poinformowała agencję Interfax, że zapobiegła tajnej operacji estońskiej służby bezpieczeństwa na terytorium Rosji. Według służby prasowej FSB funkcjonariusz estońskiej służby bezpieczeństwa Eston Kohver został zatrzymany na terytorium rosyjskim, w rejonie Pskowa. FSB twierdzi, że miał przy sobie pistolet, gotówkę wartości 5 tys. euro, specjalistyczny sprzęt do potajemnego nagrywania audio i instrukcje dotyczące zbierania informacji wywiadowczych. Wszczęto przeciw niemu śledztwo.

Estońska Służba Bezpieczeństwa Wewnętrznego zaprzeczyła publikowanym przez rosyjskie media twierdzeniom FSB, jakoby Kohver został zatrzymany na terytorium Rosji.

d1foou0

Podziel się opinią

Share

d1foou0

d1foou0
Więcej tematów