Trwa ładowanie...
d213bt9

"Frog" usłyszał wyrok. Pirat drogowy skazany na bezwzględne więzienie

Robert N. ps. "Frog" skazany. Jeden z najsłynniejszych piratów drogowych usłyszał wyrok półtora roku bezwzględnego więzienia i osiem lat zakazu prowadzenia pojazdów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Robert N. ps. "Frog" z wyrokiem
Robert N. ps. "Frog" z wyrokiem (East News)
d213bt9

Taką decyzję podjął we wtorek Sąd Rejonowy dla Warszawy-Woli. Wyrok nie jest prawomocny.

Sprawa dotyczy złamania zakazu prowadzenia pojazdów przez Roberta N. – Oskarżony okazał jawny i rażący, lekceważący stosunek do obowiązującego porządku prawnego. Takie zachowanie jest wysoce naganne, a stopień społecznej szkodliwości takiego czynu jest również bardzo duży – powiedziała sędzia Joanna Dryll.

O "Frogu" zrobiło się głośno w 2014 roku, gdy Internecie pojawił się film nagrany kamerą samochodową. Na wideo widać, jak mężczyzna kierujący autem m.in. wjeżdża na skrzyżowanie na czerwonym świetle, prowadzi auto z dużą prędkością slalomem między innymi pojazdami, a także ściga się z motocyklistami na ulicach Warszawy.

d213bt9

Zobacz też: Wojna o sądy. Kidawa-Błońska mówi o zamachu stanu. Reakcja wicepremiera Sasina: bredzi

Po tym nagraniu "Frog" otrzymał zakaz prowadzenia pojazdów z czterech Sądów Rejonowych: Praga Południe, Śródmieście, Mokotów i Praga Północ. To go jednak nie powstrzymało przed jazdą samochodem. Robert N. został zatrzymany w stolicy podczas rutynowej policyjnej kontroli we wrześniu 2018 roku.

d213bt9

To jednak nie wszystko. W przeszłości Robert N. usłyszał zarzut sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa w ruchu lądowym. Miało do tego dojść podczas jego jazdy po Warszawie i między Kielcami a Jędrzejowem w 2014 roku. Sprawę bada sąd rejonowy dla Warszawy Mokotowa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d213bt9

Podziel się opinią

Share

d213bt9

d213bt9
Więcej tematów