Trwa ładowanie...
d1h2eqr

Francuzi pomogą w poszukiwaniach czarnych skrzynek samolotu EgyptAir

• Francuski statek włączy się w najbliższych dniach w poszukiwania czarnych skrzynek samolotu linii EgyptAir • Poinformowała francuska agencja bezpieczeństwa lotniczego BEA • Samolot w ubiegłym tygodniu uległ katastrofie nad Morzem Śródziemnym
Share
Francuzi pomogą w poszukiwaniach czarnych skrzynek samolotu EgyptAir
Źródło: PAP/EPA, Fot: KHALED ELFIQI
d1h2eqr

Z portu na Korsyce wypłynął w czwartek w rejon katastrofy statek badawczy "Laplace". Na jego pokładzie znajdują eksperci BEA, a także specjalistyczny sprzęt, m.in. detektory, które mogą odbierać sygnały z rejestratorów parametrów lotu i rozmów w kokpicie, czyli tzw. czarnych skrzynek samolotu, i dokonać ich lokalizacji.

Władze w Kairze mają nadzieję, że dzięki analizie zapisów z tych urządzeń uda się wyjaśnić, dlaczego egipski samolot zniknął z radarów, mimo że załoga nie zgłaszała żadnych problemów, a w czasie lotu panowały dobre warunki atmosferyczne.

Airbus A320 linii EgyptAir, lecący z Paryża do Kairu, runął do Morza Śródziemnego w ubiegłym tygodniu. Na pokładzie samolotu znajdowało się 66 osób, w tym 30 Egipcjan i 15 Francuzów. Wszyscy zginęli.

d1h2eqr

Dzień po katastrofie egipskie ekipy poszukiwawcze natrafiły na szczątki maszyny w odległości ok. 290 km na północ od Aleksandrii, m. in. na fotele lotnicze i bagaż. Odnaleziono też fragmenty ciał.

Zobacz także: Katastrofa samolotu EgyptAir: znaleziono zwłoki oraz rzeczy osobiste (ang)

d1h2eqr

Podziel się opinią

Share
d1h2eqr
d1h2eqr
Więcej tematów