Trwa ładowanie...
d1pe7da
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Francuzi pomogą w poszukiwaniach czarnych skrzynek samolotu EgyptAir

• Francuski statek włączy się w najbliższych dniach w poszukiwania czarnych skrzynek samolotu linii EgyptAir
• Poinformowała francuska agencja bezpieczeństwa lotniczego BEA
• Samolot w ubiegłym tygodniu uległ katastrofie nad Morzem Śródziemnym
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
(PAP/EPA, Fot: KHALED ELFIQI)
d1pe7da

Z portu na Korsyce wypłynął w czwartek w rejon katastrofy statek badawczy "Laplace". Na jego pokładzie znajdują eksperci BEA, a także specjalistyczny sprzęt, m.in. detektory, które mogą odbierać sygnały z rejestratorów parametrów lotu i rozmów w kokpicie, czyli tzw. czarnych skrzynek samolotu, i dokonać ich lokalizacji.

Władze w Kairze mają nadzieję, że dzięki analizie zapisów z tych urządzeń uda się wyjaśnić, dlaczego egipski samolot zniknął z radarów, mimo że załoga nie zgłaszała żadnych problemów, a w czasie lotu panowały dobre warunki atmosferyczne.

Airbus A320 linii EgyptAir, lecący z Paryża do Kairu, runął do Morza Śródziemnego w ubiegłym tygodniu. Na pokładzie samolotu znajdowało się 66 osób, w tym 30 Egipcjan i 15 Francuzów. Wszyscy zginęli.

d1pe7da

Dzień po katastrofie egipskie ekipy poszukiwawcze natrafiły na szczątki maszyny w odległości ok. 290 km na północ od Aleksandrii, m. in. na fotele lotnicze i bagaż. Odnaleziono też fragmenty ciał.

Zobacz także: Katastrofa samolotu EgyptAir: znaleziono zwłoki oraz rzeczy osobiste (ang)

d1pe7da

Podziel się opinią

Share

d1pe7da

d1pe7da
Więcej tematów