Trwa ładowanie...
d1c548t

Francuscy deputowani aprobują ratyfikację Traktatu Nicejskiego

Francuscy deputowani zaaprobowali we wtorek ratyfikację Traktatu Nicejskiego. Za ratyfikacją opowiedzieli się deputowani dwóch największych ugrupowań w parlamencie - Partii Socjalistycznej premiera Lionela Jospina i konserwatywnej RPR prezydenta Jacquesa Chiraca. Przed 5 dniami ratyfikację Traktatu, którego wejście w życie otworzyłoby drogę do rozszerzenia Unii Europejskiej, odrzucili w referendum Irlandczycy.

Share
d1c548t

Z kolei, kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder oraz prezydent Francji Jacques Chirac oświadczyli we wtorek podczas niemiecko-francuskiego spotkania na szczycie we Fryburgu Bryzgowijskim, że rozkład poszerzenia Unii Europejskiej na wschód musi zostać dotrzymany.

Zdaniem obu polityków, należy obecnie uczynić wszystko, aby traktat wszedł w życie zgodnie z planem do końca 2002 r. Jako jedno z możliwych rozwiązań rozpatrywane jest przeprowadzenie kolejnego referendum w Irlandii.

W traktacie z Nicei Piętnastka zobowiązała się do osiągnięcia do końca 2002 r. gotowości do przyjęcia do Unii nowych członków.

Spotkanie Schroeder-Chirac odbyło się w ramach 77. międzyrządowych konsultacji między Niemcami i Francją. (miz)

d1c548t

Podziel się opinią

Share
d1c548t
d1c548t
Więcej tematów