Trwa ładowanie...
d3cnnrr

Francja. Zamach w Nicei. Służby zatrzymały 47-latka

Francuskie służby zatrzymały kolejną osobę w związku z czwartkowym zamachem w Nicei. 47-letni mężczyzna miał kontaktować się z zamachowcem przez atakiem. Po ataku Francja ogłosiła stan zagrożenia terrorystycznego.
Share
Zamach w Nicei. Służby zatrzymały 47-latka
Zamach w Nicei. Służby zatrzymały 47-latkaŹródło: Getty Images, Fot: Anadolu Agency
d3cnnrr

Zatrzymany w czwartek późnym wieczorem 47-latek miał według informacji służby pozostawać w kontakcie z 21-letnim Tunezyjczykiem, który dokonał zamach w nicejskiej katedrze Notre Dame. W ataku nożownika zginęły 3 osoby. Policja zatrzymała zamachowca po tym, jak został postrzelony.

Francja. Zamach w Nicei. Stan zagrożenia terrorystycznego

Po zamachu w Nicei doszło do dwóch innych incydentów w Lyonie i Awinionie. W Lyonie został zatrzymany uzbrojony w nóż mężczyzna w tradycyjnym muzułmańskim stroju a w Awinionie zastrzelono mężczyznę, który groził przechodniom pistoletem.

d3cnnrr

W związku z zaistniałą sytuacją do Nicei udał się prezydent Francji Emmanuel Macron, a premier ogłosił stan zagrożenia terrorystycznego na terenie kraju. Polski Konsulat Genarlny w Lyonie zaapelował do Polaków przebywających w Nicei o niezbliżanie się w okolice katedry Notre Dame.

Aborcja po wyroku TK. Dr Grzegorz Południewski o zmianach dla kobiet

Francja. Zamach w Nicei. Napastnik zabił trzy osoby

W czwartkowym ataku nożownika zginęły trzy osoby. Około 9.00 rano 21-latek dokonał zamachu w katedrze Notre Dame w Nicei. Dwie osoby kobieta i mężczyzna zginęły w murach katedry, trzecia zmarła na skutek odniesionych ran w barze w którym schroniła się przed napastnikiem. Jednej z ofiar napastnik odciął głowę.

Z informacji podawanych przez mera Nicei wynika, podczas ataku i w trakcie zatrzymania napastnik krzyczał "Allah Akbar". Policja postrzeliła 21-letniego Tunezyjczyka. Zatrzymany został przewieziony do szpitala.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3cnnrr

Podziel się opinią

Share
d3cnnrr
d3cnnrr
Więcej tematów