Trwa ładowanie...
d45m5u1
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Francja wszczyna śledztwo ws. zabójstwa w związku z katastrofą samolotu EgyptAir

• Prokuratura w Paryżu wszczęła śledztwo w sprawie zabójstwa 66 osób
• Sprawa dotyczy katastrofy egipskiego samolotu pasażerskiego
• Maszyna w ubiegłym miesiącu runęła do Morza Śródziemnego
• Zginęły wszystkie osoby znajdujące się na pokładzie
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcia ofiar katastrofy
Zdjęcia ofiar katastrofy (AFP, Fot: Khaled Desouki)
d45m5u1

19 maja odbywający regularny rejs z Paryża do Kairu Airbus A320 towarzystwa EgyptAir znikł z ekranów radarowych nad Morzem Śródziemnym krótko po wejściu w strefę podległą egipskiej kontroli lotów. Przyczyny katastrofy nie są na razie znane.

"Prokurator Paryża wszczął dziś pełne śledztwo dotyczące nieumyślnego zabójstwa" - głosi przesłany Reuterowi komunikat prokuratury. Dodaje, że terroryzm nie jest na razie rozpatrywany jako ewentualne podłoże katastrofy.

Uszkodzone czipy pamięciowe z czarnych skrzynek Airbusa zostały w poniedziałek dostarczone drogą lotniczą do Francji po tym, gdy egipscy śledczy bezskutecznie starali się je naprawić - poinformował egipski komitet śledczy. Odczytanie danych z czipów mogłoby pomóc w wyjaśnieniu okoliczności wypadku.

Należące do francuskiej państwowej agencji badania wypadków lotniczych BEA laboratorium będzie próbowało oczyścić czipy z osadzonej na nich soli morskiej, zanim zostaną zwrócone Egipcjanom dla dalszej analizy. Wydobyte w ubiegłym tygodniu czarne skrzynki były znacznie uszkodzone.

d45m5u1

Podziel się opinią

Share

d45m5u1

d45m5u1
Więcej tematów