Trwa ładowanie...
d49wo1y

Francja i Niemcy apelują o zakaz klonowania ludzi

Francja i Niemcy wezwały sekretarza Generalnego Narodów Zjednoczonych Kofi Annana do rozpoczęcia prac nad projektem konwencji zabraniającej klonowania ludzi w celu reprodukcji - poinformował w środę rzecznik francuskiego ministerstwa spraw zagranicznych Bernard Valero.

d49wo1y
d49wo1y

Paryż i Berlin chcą by temat ten został podjęty podczas 56. sesji Narodów Zjednoczonych zaplanowanej na sierpień w Nowym Jorku. Ta kwestia leży w interesie całej ludzkości - powiedział Valero - Narody Zjednoczone są więc najwłaściwszym forum.

Również Komisja Europejska uznała klonowanie ludzi za niemoralne. Zdaniem Philippe Busquin - rzecznik Komisji Naukowej UE - takie eksperymenty nie mają żadnej wartości naukowej. Busquin podkreśliła, że Unia nie będzie finansowała projektów mających na celu klonowanie tak ludzi, jak i zwierząt.

Wezwanie sprowokowały ostatnie zapowiedzi dwóch lekarzy zajmujących się schorzeniami powodującymi niepłodność - Panayotisa Zavosa i Severino Antinoriego. Poinformowali oni o gotowości do realizacji trzydziestodniowego programu "produkcji" embrionów dla bezpłodnych par. (aw)

d49wo1y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d49wo1y
Więcej tematów