Trwa ładowanie...

Francja. 10 miesięcy więzienia za sprzedaż przedmiotów związanych z atakiem w Nicei

• Sąd zdecydował o bezwzględnym pozbawieniu wolności • Mężczyzna wystawił na sprzedaż w internecie przedmioty związane z zamachem • Można było kupić m.in. pierścionek, flagę, okulary słoneczne
Share
Promenade des Anglais w Nicei dzień po zamachu
Promenade des Anglais w Nicei dzień po zamachuŹródło: AFP, Fot: Anne-Christine Poujoulat
d1fpacn

Dziesięć miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności - taką karę otrzymał mieszkaniec Nicei, który wystawił na sprzedaż w internecie przedmioty związane z zamachem z 14 lipca. Jak podało radio France Bleu Azur, mężczyzna twierdził, że pochodzą one z Promenady Anglików, na której rozegrał się dramat.

W poniedziałek w jednym z serwisów internetowych z ogłoszeniami pojawił się anons zatytułowany "przedmioty z masakry 14 lipca". Można było kupić pierścionek, flagę, okulary słoneczne oraz 20 innych przedmiotów.

Anonsem zainteresowała się policja. Przeszukano mieszkanie ogłoszeniodawcy i znaleziono tam wystawione na sprzedaż rzeczy. Funkcjonariusze zabezpieczyli też dwa krzaki marihuany.

d1fpacn

Mężczyzna ma 39 lat. 10 lat temu miał wypadek na motorze i od tego czasu jest bezrobotny. Policji tłumaczył, że "chciał zarobić na histerii ludzi". W końcu przyznał, że było to głupotą. Wyraził też żal, że tamtego dnia nie spotkał się z psychiatrą, pod którego opieką pozostaje.

Po ataku 14 lipca wstęp ma Promenadę Anglików w Nicei był zabroniony do zakończenia czynności prokuratorskich. Potem jeden pas stał się miejscem upamiętnienia ofiar. Na jezdni ludzie składali kwiaty, zapalali znicze, zostawiali maskotki i listy.

W zamachu terrorystycznym w Nicei zginęły 84 osoby a ponad 200 zostało rannych. Odpowiedzialność za zamach wzięło na siebie tzw. Państwo Islamskie.

d1fpacn

Podziel się opinią

Share
d1fpacn
d1fpacn
Więcej tematów