Trwa ładowanie...
d2n3ehq
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Fortepiany i pianina na ulicach Nowego Jorku

W różnych punktach Nowego Jorku pojawiło się w sobotę 88 fortepianów i pianin. Może na nich zagrać każdy przechodzień, ale nie jest to jedynym celem oryginalnej akcji pod nazwą "Pop Up Pianos" - ma ona także charakter charytatywny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Fortepiany i pianina na ulicach Nowego Jorku
(Jupiterimages)
d2n3ehq

Na ulicach, placach - m.in. Times Square - i parkach we wszystkich pięciu dzielnicach miasta organizacja non profit "Sing for Hope" przedstawia program muzyczny przyciągający wielu ludzi nie tylko dźwiękami muzyki, ale też udekorowanymi z fantazją instrumentami. To dzieło m.in. tak słynnych artystów jak projektanci mody Diane Von Furstenberg i Isaac Mizrahi. Zapoczątkowana w minionym roku akcja ma na celu upowszechnienie sztuki.

- Jeśli jeszcze nigdy nie dotknąłeś pianina, masz szansę - zachęcała Camille Zamora, współautorka "Pop Up Pianos". Do sympatycznego przedsięwzięcia przyłączyła się także rzeźbiarka pochodząca z Polski, absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu używająca pseudonimu Olek.

- Interesuje mnie nadawanie zwykłym rzeczom nowej tożsamości poprzez pokrywanie ich moimi rzeźbami szydełkowymi - tłumaczy w rozmowie artystka. Wyjaśnia, że chciałaby przybliżyć sztukę ludziom, którzy nigdy nie poszliby do galerii. Jej przystrojony na różowo fortepian tuż przy Wschodniej Rzece w części Brooklynu, Dumbo, stoi między dwoma mostami, Manhattan Bridge i Brooklyn Bridge.

d2n3ehq

- Każdy powinien mieć dostęp do sztuki, umożliwiam to przez swoje akty twórcze - dodaje Olek.

Niektóre fortepiany i pianina, w bardzo dobrym na ogół stanie, "Sing for Hope" otrzymała w podarunku od szczodrych ofiarodawców. Większość zakupiła za pieniądze zgromadzone przez zrzeszonych w niej entuzjastów.

Do 2 lipca instrumenty pozostaną na ulicach. Odbędą się w tym czasie setki recitali i koncertów. Po zakończeniu "Pop Up Pianos" instrumenty trafią m.in. do szkół oraz szpitali. Będą służyć dzieciom, które nie posiadają własnych pianin, i umilać życie pacjentom.

d2n3ehq

Podziel się opinią

Share

d2n3ehq

d2n3ehq
Więcej tematów