PolskaForemniak - stworzona by wojować

Foremniak - stworzona by wojować

08.04.2002 17:05, aktual.: 22.06.2002 14:29

Nakręcony w Polsce japoński film science-fiction pod tytułem "Avalon", z Małgorzatą Foremniak w roli wojownicy Ash, wchodzi w najbliższy piątek na ekrany kin. W poniedziałek w Warszawie odbył się pokaz prasowy filmu.

Obraz opowiada o bliskiej przyszłości. Rozczarowana dotychczasowym życiem młodzież oddaje się wojennym grom komputerowym. Symulowana śmierć i związany z nią dreszcz emocji stają się dla młodych ludzi nałogiem.

Jednak gra w wirtualnym świecie "Avalon" okazuje się niebezpieczna - niektórzy jej uczestnicy kończą ją tragicznie gdyż ich mózgi umierają. Wegetują oni potem pod stałą opieką medyczną.

Małgorzata Foremniak - znana między innymi z roli Zosi w serialu "Na dobre i na złe" - w japońskiej produkcji odtwarza rolę mistrzyni walk w wirtualnej rzeczywistości.

Po pokazie prasowym filmu Foremniak powiedziała, że jest bardzo zadowolona, iż reżyser obsadził ją w roli tak odmiennej roli. Dotychczas bowiem grała głównie łagodne i delikatne kobiety.

Reżyser Mamoru Oshii dodał, że wcześniej nie znał Małgorzaty Foremniak, ale podczas zdjęć próbnych nabrał przekonania, że jest stworzona do ról wojownic.

Podkreślał sprawność fizyczną polskiej aktorki, która musiała biegać z ciężką bronią w ręku, w ważącym wiele kilogramów kostiumie.

Oshii wyjaśnił, że zdecydował się na kręcenie filmu w Polsce, gdyż zafascynowały go polski krajobraz i twarze ludzi.

"Avalon" przyjęty chłodno przez część polskiej krytyki, bardzo spodobał się znanemu reżyserowi Jamesowi Cameronowi. W materiałach przygotowanych przez dystrybutora cytowana jest wypowiedź twórcy "Titanica", "Terminatora" i "Obcego": ”Avalon” to najlepszy film sciece fiction jaki widziałem - twierdzi Cameron. (and)

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także