Trwa ładowanie...
26-09-2014 14:23

Fizyk z Kirgistanu kandydatem na radnego. O mandat walczy z listy Grobelnego

Na liście KWW Ryszarda Grobelnego znaleźli się obecni radni, społecznicy i radni osiedlowi. Szczególnie zainteresowanie wzbudził Bakyt Orozbaev, który powalczy o mandat radnego z Moraska.

Fizyk z Kirgistanu kandydatem na radnego. O mandat walczy z listy GrobelnegoŹródło: WP.PL, fot: Zenon Kubiak
d3m4xet
d3m4xet

W nadchodzących wyborach samorządowych Ryszard Grobelny powalczy nie tylko o kolejną kadencję na stanowisku prezydenta Poznania, ale podobnie jak przed czterema laty chce też wprowadzić swoich ludzi do Rady Miasta.

W piątek poznaliśmy jego kandydatów. Są wśród nich w komplecie wszyscy obecni radni klubu prezydenckiego - Andrzej Bielerzewski, Jan Chudobiecki, Joanna Frankiewicz, Norbert Napieraj, Maciej Przybylak, Sławomir Smól i Wojciech Wośkowiak.

- Przed czterema laty otrzymaliśmy od mieszkańców duży kredyt zaufania i cały ten czas dobrze pracowaliśmy - uważa Wośkowiak.

Wśród kandydatów jest też Michał Tomczak, który do Rady Miasta dostał się jako kandydat Platformy Obywatelskiej, ale w grudniu 2013 r. opuścił klub PO, ponieważ jak twierdził, klubowi koledzy nie poparli żadnej z jego poprawek budżetowych dotyczących osób niepełnosprawnych. Wcześniej o Tomczaku było głośno, gdy wyszło na jaw, że mimo pokaźnego majątku zajmuje mieszkanie TBS. Początkowo radny się tego wypierał, ale gdy dziennikarze "Gazety Wyborczej" pokazali niezbite dowody, przyznał się do kłamstwa i zwolnił mieszkanie.

d3m4xet

Z listy komitetu prezydenta Grobelnego w wyborach wystartuje też kilku radnych osiedlowych, m.in. Jan Zujewicz i Paweł Sztando. Nie zabrakło też osób znanych do tej pory z innej działalności, np. Doroty Raczkiewicz, prezes Fundacji Anny Wierskiej "Dar Szpiku" i szefowej Drużyny Szpiku, w barwach której prezydent Grobelny startuje w wielu biegach.

- Urodziłam się społecznikiem i nie wyobrażam sobie, aby po ośmiu godzinach pracy usiąść przed telewizorem i oglądać telenowele - mówi Raczkiewicz. - Pracą w fundacji pokazałam, że niewielka grupa ludzi może zdziałać bardzo wiele i zmienić nasz mały świat - dodaje.
O mandat radnej z tej samej listy powalczy też m.in. Joanna Janowicz-Strzyżewska, która m.in. odpowiadała za kontakty z mediami w trakcie przygotowań i samego turnieju Euro 2012 w Poznaniu.

Szczególne zainteresowanie mediów wzbudził jednak Bakyt Orozbaev - pochodzący z Kirgistanu doktor fizyki pracujący na UAM.

- Mieszkam w Poznaniu od 14 lat i teraz chcę zrobić coś dobrego dla tego miasta - wyjaśnia kandydat na radnego w okręgu nr 4 (Morasko). - W Radzie Miasta chcę zająć się przede wszystkim działaniami, które przyciągnęłyby do Poznania więcej studentów zza granicy - tłumaczy.

- W naszym komitecie są osoby o bardzo różnym doświadczeniu, wieku i poglądach na sprawy miejskie - mówi Ryszard Grobelny. - Wszyscy są ludźmi niezależnymi i każdy z nich na pewno zrobi coś dobrego dla miasta - dodaje prezydent.

d3m4xet
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3m4xet
Więcej tematów