Trwa ładowanie...
ycipk-3h7tor
ycipk-3h7tor
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

"Financial Times": rozpad polskiej koalicji źle wróży

Rozpad koalicji rządzącej w Polsce źle
wróży przygotowaniom kraju do członkostwa w Unii Europejskiej -
pisze we wtorkowym wydaniu prestiżowy dziennik kół biznesowych
"Financial Times".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-3h7tor

"Premier Leszek Miller będzie teraz prowadził mniejszościowy gabinet, podczas gdy stoją przed nim zasadnicze wyzwania polityczne i gospodarcze, w tym referendum ws. członkostwa w UE" - pisze gazeta w redakcyjnym komentarzu.

Według dziennika, chociaż koalicja z PSL nie była dla SLD-UP łatwa, a poparcie PSL dla wstąpienia do Unii mało entuzjastyczne, rozpad koalicji nie ułatwi życia Millerowi.

"PSL może teraz zwrócić się w stronę małego, ale hałaśliwego obozu polskich eurosceptyków. Nawet jeśli ustrzeże się kategorycznego sprzeciwu wobec akcesji, to może wystąpić z głośną i przynoszącą szkodę krytyką Unii w newralgicznym momencie, być może po to, żeby wyciągnąć z rządu jeszcze więcej dopłat dla rolników. Wreszcie, Millerowi teraz będzie trudniej dotrzeć do wiejskiego elektoratu" - zauważa "FT".

ycipk-3h7tor

Zdaniem dziennika wynik czerwcowego referendum nie jest przesądzony, choćby dlatego, że frekwencja może nie przekroczyć 50%. Wtedy - zauważa "FT" - decyzję podejmie parlament, a "przyszłość Polski zależeć będzie od widzimisię nieprzewidywalnych partii politycznych".

Gazeta pisze, że rozpad koalicji stawia też pod znakiem zapytania przyszłoroczny budżet i całą planowaną reformę podatkową, a to z pewnością nie zachęci zagranicznych inwestorów, już teraz zaniepokojonych sytuacją polskiej gospodarki.

W obliczu wstąpienia Polski do UE, zdaniem dziennika, "lewica i prawica muszą zasypać dzielące je historyczne różnice, przynajmniej na jakiś czas, i zjednoczyć się. Bez względu na to, jak ogromne wydają się dzisiejsze trudności gospodarcze, będą one znacznie większe, jeśli Polska pozostanie poza Unią". (jask)

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3h7tor

ycipk-3h7tor
ycipk-3h7tor