Trwa ładowanie...
d4k7vof
IAR

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 120 tys. wolontariuszy na ulicach

Trwa 22. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Blisko 120 tysięcy wolontariuszy zbiera pieniądze do słynnych puszek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 120 tys. wolontariuszy na ulicach
(PAP, Fot: Tomasz Gzell)
d4k7vof

Tegoroczny finał odbędzie się pod hasłem "Na ratunek". Fundacja zbierać będzie pieniądze na sprzęt dla dziecięcej medycyny ratunkowej i - podobnie jak w zeszłym roku - na rzecz "godnej opieki medycznej seniorów".

Zbieranie pieniędzy do puszek, to nie jedyny sposób pozyskiwania funduszy przez fundację Jerzego Owsiaka. Nieodłącznym elementem każdego finału są oczywiście wyjątkowe aukcje.

W tym roku również nie brakuje ciekawych propozycji. Jedną z nich jest mycie naczyń przez Jerzego Owsiaka, Marcina Mellera, Rafała Królikowskiego. Można zlicytować odnowioną, w pełni sprawną Syrenę 105 czy motocykl skonstruowany przez znaną firmę American Chopper.

d4k7vof

Na aukcjach znajdują się również zwykłe przedmioty z niezwykłą historią. Poduszka, którą można zakupić na aukcji powstała w wyniku pozytywnych postaw ekologicznych podczas ostatniego festiwalu Wooodstock. Zebraliśmy wówczas ponad 180 tysięcy plastikowych butelek, które następnie przemielono. Z powstałego granulatu powstały nici polarowe a z tych uszyto poduszki. Mają one oryginalną grafikę stworzoną przez Jerzego Owsiaka.

Na internetowych aukcjach WOŚP znajduje się ponad 14 tysięcy przedmiotów, wśród nich wiele rzeczy należących do gwiazd filmu, muzyki i sportu. W tym roku możemy zlicytować np. buty Leo Messiego.

d4k7vof

Podziel się opinią

Share
d4k7vof
d4k7vof
Więcej tematów