Trwa ładowanie...

Film Tomasza Sekielskiego. "Byłem ministrantem. Obozy, herbatki na plebanii". Coraz więcej wyznań

Internetowe trolle ponownie w akcji? W czasie strajku nauczycieli wiele kont powielało niemal identyczny wpis dotyczący poszkodowanej uczennicy. Teraz sytuacja powtarza się po filmie Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu". Dziesiątki osób wrzucają podobnie brzmiące wpisy: "Byłem ministrantem. Nie doświadczyłem molestowania".

Share
Film Tomasza Sekielskiego. "Byłem ministrantem. Obozy, herbatki na plebanii". Coraz więcej wyznań
Źródło: iStock.com
d1ielng

"Moja kuzynka wróciła zapłakana ze szkoły. Jest w 3 klasie maturalnej i chciała poprawić ocenę z polskiego, bo brakuje jej do paska. Wychowawczyni w ogóle z nią nie chciała rozmawiać, bo strajkuje i kazała jej wyjść ze szkoły. To jest skandal! Wstyd broniarze!" – taki wpis publikowało wiele kont w mediach społecznościowych. Miał on wzbudzić niechęć do strajkujących nauczycieli.

Po premierze filmu Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu" mamy do czynienia z bardzo podobną sytuacją. Wszystko zaczęło się od wpisu konta podpisanego jako "Robert Filewski". "8 lat byłem ministrantem. Wycieczki, turnieje piłkarskie, obozy, kolędy, herbatki na plebanii. Nigdy w życiu nie doświadczyłem cienia molestowania, nigdy nawet nie słyszałem plotek. Pytałem kolegów z dawnych lat, nigdy podobnego nic takiego nie doświadczyli. To jest moje świadectwo" – brzmi wpis.

Internauci szybko rozszyfrowali, że jego zdjęcie profilowe znalazło się m.in. na opakowaniu zagranicznych suplementów i pochodzi z jednego z serwisów oferujących tzw. stockowe zdjęcia. Budząca wątpliwości co do wiarygodności profilu fotografia szybko została zastąpiona inną.

Zobacz także: Księża przepraszają i dziękują. Sekielski odczytuje SMS na antenie

Wpis udostępnił Jakub Szymczuk, osobisty fotograf prezydenta Andrzeja Dudy. Opisał też swoją historię z czasów, gdy był ministrantem. Szybko jednak zaczęły się pojawiać kolejne, podobnie brzmiące wpisy. Są publikowane przez osoby kryjące się za pseudonimami. Anonimowe wyznania lajkują politycy PiS, m.in. marszałek Senatu Stanisław Karczewski oraz Krystyna Pawłowicz.

Twitter
Źródło: Twitter

"Ja również byłem/jestem ministrantem, moich dwóch synów również służy do mszy. Nie spotkaliśmy się z tym problemem. To, że istnieje, to fakt ale nie można marginesu sprowadzać do normy" – pisze jeden z internautów. "8 lat bylem ministrantem, wakacje, wycieczki pielgrzymki i rekolekcje. Częste spotkania z różnymi księżmi i nic nigdy złego się nie działo. A wręcz przeciwnie. I protestuje przeciwko oskarżaniu księży tylko dlatego, ze pojawiły się w ich środowisku czarne owce". Podobnych wpisów jest coraz więcej.

d1ielng

Film Tomasza i Marka Sekielskich o pedofilii w polskim Kościele "Tylko nie mó nikomu" premierowo pokaże Telewizja WP. Pierwsza emisja w czwartek, 16 maja, o godzinie 23.00. Kolejne w piątek i niedzielę. Telewizja WP jest dostępna naziemnie na ósmym multipleksie (MUX8), na platformie NC+ (kanał: 73) oraz w kablówkach, m.in.: UPC (kanał 116/158), Vectra (128), Multimedia (38), Netia (30), Inea (28), Toya (25) i wielu innych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d1ielng

Podziel się opinią

Share
d1ielng
d1ielng
Więcej tematów