Trwa ładowanie...
d1if45y

Film Disneya zbyt kontrowersyjny dla polskich uczniów. Petycja księdza zablokowała wyjście do kina

Uczniowie ze szkoły podstawowej im. Jana Pawła II w Rypinie nie pójdą do kina na „Piękną i bestię”. To efekt petycji przesłanej do dyrektora placówki.

d1if45y
d1if45y

Udało się zebrać pieniądze i zaplanować wyjście do kina. Niestety wszystko zostało odwołane po tym, jak dyrektor szkoły odebrał pismo, w którego tytule można przeczytać „Mówimy stanowcze NIE deprawacji dzieci”. Oburzenie wywołały rzekome homoseksualne wątki w najnowszym filmie Disneya.

Dyrektor natychmiast podjął decyzję o odwołaniu wycieczki do kina a z lokalnej strony internetowej Rypin.eu zniknęła recenzja filmu. „Po raz pierwszy w historii wytwórni Disneya pojawi się wątek homoseksualny. Od razu będzie on jednym z istotniejszych epizodów w produkcji dla dzieci” – twierdzi ks. Przemysław Śliwiński, autor petycji.

Duchowny apeluje, by usunąć „Piękną i bestię” z polskich kin. Namawia także rodziców, by omijali film szerokim łukiem. Co wywołało takie oburzenie? Relacja Gastona, czarnego charakteru i jego pomocnika Le Fou, wyraźnie zauroczonego kompanem. Oficjalne powody odwołania wyjścia do kina nie są jednak znane. Dyrektor szkoły był poza zasięgiem dziennikarza portalu Na Temat.

Wypowiadał się za to chętnie ojciec Śliwiński. Przyznał, że nawet nie widział filmu, a swoją opinię oparł na doniesieniach ze Stanów Zjednoczonych, gdzie produkcję bojkotowały organizacje chrześcijańskie. Zastrzegł również, że nie rozsyłał petycji do szkół. Opublikował ją jedynie w internecie.

d1if45y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1if45y
Więcej tematów