Trwa ładowanie...
d4mxyg8

Filipiny: ranni w wybuchu przed kościołem podczas

W wybuchu przed kościołem katolickim na Filipinach zostało rannych 16 osób. Do ataku doszło podczas Pasterki przed świątynią w mieście Midsayap na wyspie Mindanao - poinformowała policja i miejscowy ksiądz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Filipiny: ranni w wybuchu przed kościołem podczas
(AFP, Fot: MANMAN DEJETO)
d4mxyg8

Szef lokalnej policji Bernardo Tayong powiedział, że większość rannych to osoby, które podczas mszy świętej stały przed kościołem. Do eksplozji doszło około 30 metrów od wejścia do świątyni. Według policji, zamachowcy chcieli zdetonować ładunek w wypełnionym wiernymi kościele, ale ponieważ wejście było zabezpieczone, w ostatniej chwili zdecydowali się rzucić granat w policyjny radiowóz. Jednym z 16 poszkodowanych jest policjant.

Na miejscu pracują saperzy, ponieważ policja przypuszcza, że w okolicy mogła zostać podłożona inna improwizowana bomba lub granat. Ksiądz Jay Virador powiedział agencji AFP, że do wybuchu doszło podczas rozdawania komunii. Wierni wpadli w panikę i w pośpiechu opuścili kościół.

Miasto Midsayap leży w centrum filipińskiej wyspy Mindanao. Mieszka tam muzułmańska mniejszość i uzbrojona rebelia, która w przeszłości przeprowadzała inne brutalne ataki. Dotąd jednak nikt nie przyznał się do tego zamachu.

d4mxyg8

oprac. Michał Kurek

Zobacz także: Bracia mordercy z Berlina: "Jesteśmy wstrząśnięci! Potępiamy go za to, co zrobił!"

d4mxyg8

Podziel się opinią

Share

Komentarze:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.

d4mxyg8

d4mxyg8
Więcej tematów