Filipinka została Miss Świata 2013

23-letnia Filipinka Megan Young, która studiuje na wydziale reżyserii filmowej, została Miss Świata 2013 podczas konkursu przeprowadzonego na indonezyjskiej wyspie Bali. W konkursie uczestniczyły piękności ze 129 krajów. Reprezentująca Polskę Katarzyna Krzeszowska, 22-latka z Krynicy Zdroju, nie dostała się do ścisłego finału.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Miss Świata 2013
Miss Świata 2013 (PAP/EPA, Fot: MADE NAGI)
WP

Na drugim i trzecim miejscu zostały sklasyfikowane odpowiednio Francuzka Marine Lorphelin i Naa Okailey z Ghany. Young przejęła koronę najpiękniejszej kobiety świata od Chinki Wen Xiayu.

Transmisję telewizyjną z wyborów Miss Świata oglądało 200 milionów widzów na całym świecie.

Zwyciężczyni konkursu tradycyjnie przeniesie się do Londynu, gdzie mają siedzibę jego organizatorzy. Spędzi rok swego panowania na odwiedzaniu wielu miejsc na świecie, gdzie prowadzona jest działalność dobroczynna.

WP

Obecnej edycji konkursu Miss Świata towarzyszyły protesty muzułmańskich radykałów w Indonezji i na całym świecie. Wyrażając swe oburzenie, nazywali uczestniczki konkursu prostytutkami. Protesty zmusiły organizatorów do przeniesienia końcowej gali, która miała się początkowo odbyć w stolicy kraju Dżakarcie, na wyspę Bali. Jej część południowa stanowi enklawę luksusowej turystyki z całego świata.

Bezpieczeństwa uczestniczek konkursu strzegli uzbrojeni po zęby antyterroryści z psami policyjnymi.

Finalistki po raz pierwszy nie wystąpiły w trakcie gali w bikini, lecz w tradycyjnych kostiumach kąpielowych dodatkowo z szeroką indonezyjską spódnicą zwaną sarongiem.

Polub WP Wiadomości
WP
WP