Trwa ładowanie...
ycipk-8bsxbp
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Filipinka została Miss Świata 2013

23-letnia Filipinka Megan Young, która studiuje na wydziale reżyserii filmowej, została Miss Świata 2013 podczas konkursu przeprowadzonego na indonezyjskiej wyspie Bali. W konkursie uczestniczyły piękności ze 129 krajów. Reprezentująca Polskę Katarzyna Krzeszowska, 22-latka z Krynicy Zdroju, nie dostała się do ścisłego finału.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Miss Świata 2013
Miss Świata 2013 (PAP/EPA, Fot: MADE NAGI)
ycipk-8bsxbp

Na drugim i trzecim miejscu zostały sklasyfikowane odpowiednio Francuzka Marine Lorphelin i Naa Okailey z Ghany. Young przejęła koronę najpiękniejszej kobiety świata od Chinki Wen Xiayu.

Transmisję telewizyjną z wyborów Miss Świata oglądało 200 milionów widzów na całym świecie.

Zwyciężczyni konkursu tradycyjnie przeniesie się do Londynu, gdzie mają siedzibę jego organizatorzy. Spędzi rok swego panowania na odwiedzaniu wielu miejsc na świecie, gdzie prowadzona jest działalność dobroczynna.

ycipk-8bsxbp

Obecnej edycji konkursu Miss Świata towarzyszyły protesty muzułmańskich radykałów w Indonezji i na całym świecie. Wyrażając swe oburzenie, nazywali uczestniczki konkursu prostytutkami. Protesty zmusiły organizatorów do przeniesienia końcowej gali, która miała się początkowo odbyć w stolicy kraju Dżakarcie, na wyspę Bali. Jej część południowa stanowi enklawę luksusowej turystyki z całego świata.

Bezpieczeństwa uczestniczek konkursu strzegli uzbrojeni po zęby antyterroryści z psami policyjnymi.

Finalistki po raz pierwszy nie wystąpiły w trakcie gali w bikini, lecz w tradycyjnych kostiumach kąpielowych dodatkowo z szeroką indonezyjską spódnicą zwaną sarongiem.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-8bsxbp

ycipk-8bsxbp
ycipk-8bsxbp
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów