Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych
Teatr Powszechny w Łodzi organizuje XIII Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych. Założeniem, istniejącego od 1994 r., Festiwalu jest konfrontacja tego, co w polskim teatrze jest najciekawsze - mówi dyrektor artystyczna festiwalu, Ewa Pilawska. Jego nazwa podkreśla różnorodność repertuaru, na który składają się: spektakle komediowe, tragikomedie, dramat i formy eksperymentalne.
Tegoroczna XIII edycja Festiwalu zbudowana jest wokół tematu zdejmowania masek, których właściwością jest nie tylko kamuflowanie, ale i odsłanianie prawdy o człowieku. Festiwal rozpocznie się 17 lutego. Zostanie zainaugurowany spektaklem Teatru Narodowego w Warszawie "Czekając na Godota" Samuela Becketta w reżyserii Antoniego Libery.
Wśród zaproszonych w tym roku spektakli zobaczyć można: "Transfer!" Jana Klaty Teatru Współczesnego we Wrocławiu, "Miarkę za miarkę" Anny Augustynowicz Teatru Powszechnego w Warszawie, "Mojo Mickybo" Wiktora Rubina Teatru Krypta Zamek Książąt Pomorskich ze Szczecina, "Szczęśliwe dni Piotra Cieplaka" Teatru Polonia z Warszawy, "Wojna na trzecim piętrze" Pawła Aignera warszawskiego Teatru Montownia, "Baal. Siedem aspektów baalicznego odczucia świata" w reżyserii Marka Fiedora z Teatru im. Jana Kochanowskiego z Opola, "Napis" Waldemara Śmigasiewicza Teatru Powszechnego w Łodzi oraz "Under Milk Wood" (Pod mlecznym lasem) Guya Mastersona z Wielkiej Brytanii.
Zobacz więcej: Repertuar XIII Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych