Trwa ładowanie...

Ferie zimowe 2021. Dopuszczalne tylko półkolonie i obozy szkoleniowe

Ferie zimowe 2021 wypadną w dniach 4-17 stycznia. Sprawę terminu ferii zimowych 2021 reguluje specjalne rozporządzenie. Zgodnie z nim dopuszczalne są tylko półkolonie i obozy szkoleniowe
Share
Ferie zimowe 2021
Ferie zimowe 2021Źródło: Pixabay
d4a43lu

Ferie zimowe 2021 wzbudzają wiele kontrowersji. W związku z rozprzestrzeniającą się pandemią koronawirusa rząd wydał specjalne rozporządzenie, które ma regulować termin ferii zimowych 2021. Dopuszczalne są tylko dwie formy wypoczynku dzieci i młodzieży.

Ferie zimowe 2021. Kiedy?

Zgodnie z rządowym rozporządzeniem, ferie zimowe 2021 wypadają w dniach 4-17 stycznia. Spowodowane jest to pandemią koronawirusem i ryzykiem wyjazdów do kurortów narciarskich. Dlatego rząd zdecydował się na zmianę terminu ferii zimowych. Te zazwyczaj rozciągnięte były na dwa miesiące i podzielone na tury. Tym razem cała Polska ma ferie zimowe - a w zasadzie przerwę od nauki zdalnej - w tym samym terminie.

d4a43lu

Ferie zimowe 2021. Gdzie można wyjechać?

Rozporządzenie reguluje także to, gdzie mogą wyjechać dzieci podczas ferii zimowych 2021. Nie mamy dobrych wiadomości. Zgodnie z decyzją o narodowej kwarantannie ograniczona jest możliwość przemieszczania się, a hotele i branża turystyczna zostanie definitywnie zamknięta.

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej reguluje, że dopuszczalna podczas ferii zimowych 2021 będzie jedynie forma półkolonii i obozów szkoleniowych. Rozporządzenie ministra Przemysława Czarnka wprost mówi o zakazie organizacji wypoczynku w czasie przerwy świątecznej. Istnieją jednak pewne wyjątki, które będą dotyczyły zbliżających się ferii.

Uczniowie klas I-IV szkół podstawowych mogą spędzać ferie zimowe 2021 tylko i wyłącznie w kraju i tylko w formie półkolonii. Ferie zimowe 2021 będą też mogły być organizowane dla uczniów szkół mistrzostwa sportowego i oddziałów mistrzostwa sportowego w szkołach ogólnodostępnych. Tu wypoczynek będzie mógł odbywać się w formie obozów szkoleniowych.

d4a43lu

Przełomowy sondaż. Andrzej Zybertowicz komentuje

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4a43lu

Podziel się opinią

Share
d4a43lu
d4a43lu
Więcej tematów