ycipk-zmunrq

FAZ: list Orbana do EPL to bezczelność

Premier Węgier Viktor Orban przeprosił za nazwanie swoich krytyków "pożytecznymi idiotami" i zaapelował o przemyślenie postulatu wykluczenia jego partii z EPL. Zdaniem "FAZ" list Orbana świadczy o jego bezczelności.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Viktor Orban zdążył, obrazić, przeprosić i obarczyć rywali winą za konflikt
Viktor Orban zdążył, obrazić, przeprosić i obarczyć rywali winą za konflikt (PAP, Fot: Darek Delmanowicz)
ycipk-zmunrq

"Jeżeli potrzebny był jeszcze jeden argument za wykluczeniem węgierskiej partii rządzącej Fidesz z Europejskiej Partii Ludowej, to jest nim tak zwany list z przeprosinami premiera Viktora Orbana" - pisze w piątek komentator "Frankfurter Allgemeine Zeitung" Reinhard Veser.

"List jest bezczelnością, a jego celem jest najwyraźniej obarczeniem innych winą za konflikt" - ocenia "FAZ". Orban "dzieli włos na czworo" pisząc, że miał na myśli "określoną politykę", a nie "określonych polityków", gdy określił swoich krytyków w europejskiej rodzinie partii chadeckich "pożytecznymi idiotami". Te argumenty nadają się do politycznego kabaretu - uważa Veser.

Zobacz także: Orban przyjmie uchodźców? Kempa: "Pomoże tylko niewielkiej liczbie osób"

ycipk-zmunrq

Fragment listu, w którym przeprasza, jeżeli zaatakowani poczuli się "osobiście urażeni", zachęca do tego, by wypróbować, czym on sam poczułby się "osobiście obrażony". EVP nie powinna tolerować dłużej chamstwa i przypadków przekraczania granic, tym bardziej, że jego wywody pokazują, że nie zmieni swojego zachowania. Pomija całkowicie rzeczywisty powód sporu - stwierza na zakończenie Veser.

Czytaj też: Orban o swoich przeciwnikach w EPL: pożyteczni idioci lewicy
Viktor Orban odznaczył Kornela Morawieckiego. Krzyż Średni Orderu Zasługi Węgier
Węgry. Morawiecki świętuje z Orbanem. "Polacy dali nam Jana Pawła II i "Solidarność"

Jacek Lepiarz Deutsche Welle

ycipk-zmunrq
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-zmunrq

ycipk-zmunrq
ycipk-zmunrq