Trwa ładowanie...
d3zg9xi

Fala krytyki pod adresem rządu Beaty Szydło. Internauci przypominają pewne fakty

Premier Beata Szydło we wtorek dotarła do Rytla, który najbardziej ucierpiał w ostatnich nawałnicach. W mediach i na portalach społecznościowych zawrzało. Pojawiły się zarzuty, że reakcja była zdecydowanie opóźniona. Internauci i dziennikarze przypominają teraz analogiczną sytuację w czasie, gdy premierem była Ewa Kopacz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Beata Szydło w Rytlu
Beata Szydło w Rytlu (PAP)
d3zg9xi

Internet nie zapomina i w sieci cały czas pojawiają się cytaty i wpisy Beaty Szydło pod adresem rządu PO.

"Premier Ewa Kopacz zamknięta w swoim gabinecie, a powinna być wśród ludzi, którzy potrzebują pomocy. Dzisiaj miejsce Premiera jest wśród ludzi" - pisała Beata Szydło w lipcu 2015 roku, dzień po przejściu nawałnic.

- Pani premier, kiedy jest ładna pogoda, jeździ na wycieczki. Natomiast wtedy, kiedy ludzie potrzebują konkretnej pomocy, działań i rozwiązań, zamyka się w swoim gabinecie i tam debatuje - powiedziała wówczas jeszcze kandydatka PiS na szefa rządu Beata Szydło. Deklarowała wtedy, że rusza do powiatu chrzanowskiego, gdzie mieszkańcy ucierpieli w wyniku burz i nawałnic.

d3zg9xi

Apelowała też, by Ewa Kopacz odwiedziła tych, którzy najbardziej ucierpieli.

W lipcu 2015 roku Polskę nawiedziły trąby powietrzne. Strażacy interweniowali 5800 razy. Najtrudniejsza sytuacja była w Wielkopolsce, na Mazowszu, Kujawach i Pomorzu.

Ostra krytyka pod adresem Szydło

Platforma grzmi, że działania są podejmowane zdecydowanie za późno.

d3zg9xi

"Zamiast defilady WOT powinny pomagać poszkodowanym ludziom. Wstyd dla MON i Beaty Szydło. To jest państwo teoretyczne" - napisał ostro Schetyna.

Michał Szczerba uderza bezpośrednio w Antoniego Macierewicza.

d3zg9xi

"Kompromitacją nowej obrony terytorialnej jest to, że zamiast od 4 dni pomagać po nawałnicach, od 4 dni uczą się defilować przed Macierewiczem" - napisał.

"Chce wykorzystać tragedię ludzi do lansu"

Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak zaprzeczył informacjom, że rząd nie interesował się losem poszkodowanych przez nawałnice. "Fake newsem" nazwał doniesienia o tym, że był na urlopie i dopiero po czterech dniach się uaktywnił. Nie obyło się też bez krytyki opozycji - Ona nie ma żadnych zasad - podkreślił.

d3zg9xi

W tym przypadku też jest reakcja w internecie. "W 2014 r. on i Prezes nie mieli przed tym żadnych oporów" - pisze dziennikarz i wrzuca film.

Zobacz relację naszego dziennikarza z Rytla:

d3zg9xi

Tak wygląda krajobraz po nawałnicach:

d3zg9xi

Podziel się opinią

Share
d3zg9xi
d3zg9xi
Więcej tematów