Trwa ładowanie...
d30t46b

Facebook "uśmiercił" 24 miliony użytkowników

Wirus, który zmienia status osób żyjących na "In memoriam", zainfekował nawet samego szefa Facebooka, Marka Zuckerberga. Ofiarą tego przykrego incydentu padło także 24 miliony innych użytkowników.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Facebook "uśmiercił" 24 miliony użytkowników
(Screenshot / Twitter)
d30t46b

Osoby, którym Facebook zmienił opis w profilach, zostały uznane przez serwis społecznościowy za martwe. Obok ich imienia i nazwiska pojawiły się słowa "Ku pamięci", a pierwsza informacja, którą widzieli ich znajomi, brzmiała: "Mamy nadzieję że osoby, które kochały (tu imię i nazwisko), znajdą ukojenie w innych rzeczach oraz będą wspominać i świętować jej życie".

Jak poinformował polsatnews.pl, awaria pojawiła się na kontach żyjących użytkowników i dotknęła 1,44 proc. użytkowników Facebooka, czyli około 24 miliony osób.

"Konto ze statusem »In memoriam« to miejsce, w którym znajomi i rodzina mogą dzielić się ze sobą wspomnieniami o zmarłej osobie. Obok imienia i nazwiska na stronie profilu znajdują się słowa »In memoriam«. Znajomi mogą dzielić się wspomnieniami na osi czasu zmarłej osoby, jeśli zezwalają na to ustawienia prywatności konta »In memoriam«. Materiały udostępnione przez zmarłą osobę (np. zdjęcia, posty) pozostaną na Facebooku i będą widoczne dla odbiorców, którym zostały udostępnione. Profile ze statusem »In memoriam« nie pojawiają się w obszarach publicznych, takich jak propozycje osób, które możesz znać, reklamy czy przypomnienia o urodzinach" – informuje Facebook.

To fatalny błąd, który już naprawiliśmy. Jest nam bardzo przykro z tego powodu - napisał w oświadczeniu rzecznik Facebooka.

d30t46b

Podziel się opinią

Share
d30t46b
d30t46b
Więcej tematów