Trwa ładowanie...
d3041i9
F-16 rozbił się w bazie wojskowej w Hiszpanii
x-news/TVN 24Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

F-16 rozbił się w bazie wojskowej w Hiszpanii

10 osób zginęło, a 13 zostało rannych w wypadku greckiego myśliwca F-16 w bazie lotniczej Los Llanos w Albacete w środkowej Hiszpanii, do którego doszło podczas natowskiego szkolenia - poinformowało hiszpańskie ministerstwo obrony.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3041i9

Ok. godz. 15.30 grecki myśliwiec stracił moc podczas startu, spadł na miejsce postojowe samolotów i zderzył się z kilkoma maszynami - napisał resort w oświadczeniu.

W bazie w Albacete, 260 km na południowy wschód od Madrytu, mieści się natowska szkoła dla pilotów myśliwców; w poniedziałek odbywały się tam ćwiczenia.

d3041i9

Według źródeł w ministerstwie, na które powołuje się agencja EFE, wśród ofiar śmiertelnych są dwaj piloci greckiej maszyny. Siedmiu spośród 13 rannych jest w ciężkim stanie. Jedna osoba opuściła już szpital.

Na miejsce udał się dowódca hiszpańskich sił powietrznych Francisco Javier Garcia Arnaiz. Strażacy próbują obecnie ugasić pożar, który wybuchł tuż po wypadku.

Oprócz Greków w poniedziałkowym szkoleniu brali udział także wojskowi z Belgii, Danii, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Włoch, Hiszpanii i USA.

Dziennik "El Pais" przypomina, że w wypadkach lotniczych w Hiszpanii od 1980 roku straciło życie co najmniej 93 wojskowych. Do ostatniego incydentu z udziałem samolotu wojskowego doszło w czerwcu ub.r., gdy rozbił się myśliwiec Eurofighter hiszpańskich sił powietrznych. Zginął 30-letni pilot.

d3041i9

Podziel się opinią

Share

d3041i9

d3041i9
Więcej tematów