Trwa ładowanie...

Ewakuacja kolejnego obozu harcerskiego. Proszono o pomoc strażaków

Ewakuacja kolejnego obozu harcerskiego - tym razem w powiecie ostrowskim w Wielkopolsce w pobliżu miejscowości Huta. Strażacy ewakuowali ponad 50 osób. Powodem są ostatnie nawałnice, które przeszły nad Polską i zagrożenie powodziowe.
Share
Harcerze zostali ewakuowani do pobliskiej szkoły
Harcerze zostali ewakuowani do pobliskiej szkołyŹródło: PAP
d1pwecc

O pomoc do strażaków zwróciła się kierowniczka obozu - informuje RMF FM. Hercerzy i opiekunów przewieziono do pobliskiej szkoły. Dwie osoby jedynie zostały ze strażakami i policją na miejscu, by pilonować wartościowych przedmiotów.

W działaniach uczestniczyło sześć zastępów straży pożarnej.

Kolejna ewakualcja obozu harcerskiego

Ze względu na pogodę zdecydowano w czwartek o prewencyjnej ewakuacji obozów harcerskich w Witowie i Juszczynie w województwie małopolskim, w Czersku Świeckim w województwie kujawsko-pomorskim oraz dwóch obozów w Wiośnie w województwie świętokrzyskim. Łącznie z tych czterech obozów ewakuowano 427 osób.

d1pwecc

Jak informował w czwartek Polsat News, ewakuowano obóz Hufca ZHP Kraków-Śródmieście oraz trzy podobozy Hufca ZHP Oświęcim. W obozie harcerskim zostały tylko trzy osoby, w tym pwd. Adam Góralczyk, komendant Hufca Oświęcim, by pilnować namiotów i pozostawionych w nich rzeczy.

Harcerze zostali ewakuowani do pobliskiej szkoły w Juszczynie, oddalonej od obozowiska o ok. 3 km. Dzieci spędziły tam noc. Góralczyk tłumaczy, że według nowych procedur po ogłoszeniu III stopnia zagrożenia trzeba przeprowadzić ewakuację. - Każdy obóz ma nowy regulamin ewakuacji - wyjaśnia. Uspokaja jednak, że nic się nie wydarzyło groźnego. Ponad 140 harcerzy ewakuowano również w Wiośnie (Świętokrzyskie).

d1pwecc

Tragedia w Suszku

Do tragedii na obozie harcerskim w Suszku doszło w zeszłym roku. W obozie brało udział 130 harcerzy z łódzkiego okręgu ZHR. Opiekę nad nimi sprawowało ośmiu wychowawców. W nocy z 11 na 12 sierpnia - w wyniku gwałtownych burz i wiatrów, które przeszły nad Pomorzem - obóz został zniszczony i odcięty od świata przez tarasujące drogi drzewa. W wyniku nawałnicy zginęły dwie harcerki w wieku 13 i 14 lat: obie zostały przygniecione przez powalone wiatrem drzewa. 38 kolejnych uczestników obozu trafiło do szpitali z różnymi obrażeniami.

Zobacz także: Pierwszy dzień wakacji. Sprawdzamy jak Polacy wypoczywają nad Bałtykiem

_**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**_

d1pwecc

Podziel się opinią

Share
d1pwecc
d1pwecc
Więcej tematów