Trwa ładowanie...

Ewakuacja dworca - alarm bombowy w Paryżu

Francuska policja przeprowadziła ewakuację dworca kolejowego Saint-Lazare w Paryżu z powodu fałszywego alarmu bombowego - podała agencja AFP. W ostatnim czasie władze informowały o wysokim ryzyku ataku terrorystycznego we Francji.
Share
Ewakuacja dworca - alarm bombowy w Paryżu
Źródło: AFP, Fot: Patrick Kovarik
d4kraxk

Ok. godz. 13.40 na miejsce zostały wysłane specjalne oddziały policji, które przeszukały teren. Podczas kontroli nic nie znaleziono - poinformowała komenda główna policji.

Przez około pół godziny dworzec w centrum francuskiej stolicy był zamknięty, a metro nie zatrzymywało się na stacji Saint-Lazare.

W zeszłym tygodniu minister spraw wewnętrznych Brice Hortefeux ogłosił, że możliwość ataku terrorystycznego przeciwko Francji jest realna oraz informował o wzmocnionej czujności policji.

d4kraxk

Już od początku sierpnia władze nasiliły policyjne patrole na terytorium całego kraju, w tym zwłaszcza wokół obiektów turystycznych i świątyń. Wzmocnienie czujności antyterrorystycznej ogłoszono zaraz po ujawnieniu w końcu lipca informacji o zabiciu przez Al-Kaidę Islamskiego Maghrebu (Aqmi) francuskiego zakładnika, 78-letniego Michela Germaneau.

Aqmi przyznała się we wtorek do porwania 16 września na północy Nigru pięciu Francuzów, obywatela Togo i obywatela Madagaskaru.

14 września z powodu fałszywego alarmu bombowego ewakuowano co najmniej dwa tysiące osób z wieży Eiffla i pobliskich Pól Marsowych oraz ze stacji metra Saint-Michel.

d4kraxk

Podziel się opinią

Share
d4kraxk
d4kraxk
Więcej tematów