Trwa ładowanie...
12-11-2014 19:35

Ewa Kopacz: wybory samorządowe to test dla dotychczasowych samorządowców

Wybory samorządwe16 listopada są bardzo ważne zarówno dla mieszkańców małych miasteczek, wsi, jak i dużych miast. To także test dla tych, którzy przez ostatnie cztery lata pełnili funkcje radnych, prezydentów, burmistrzów - powiedziała w Radomiu premier Ewa Kopacz.

Ewa Kopacz: wybory samorządowe to test dla dotychczasowych samorządowcówŹródło: PAP, fot: Michał Walczak
d494nuq
d494nuq

- To ważna rzecz, bo po czterech latach trzeba przed wyborcami zdać ten test, trzeba powiedzieć, co się udało, a co nie udało. Trzeba również odpowiedzieć sobie na pytanie, czy rzeczywiście samorząd był apolityczny - powiedziała Ewa Kopacz podczas konwencji Platformy Obywatelskiej w Radomiu.

Jak dodała, założeniem PO było, że ludzie wywodzący się z tej partii nie będą w samorządach uprawiać wielkiej polityki, ale "będą zajmować się, jak dobrzy gospodarze, sprawami dotyczącymi ich miejscowości, ich małych ojczyzn". - I rzeczywiście ludzie Platformy Obywatelskiej zdali ten test - oceniła premier.

Zastanawiała się tez, dlaczego takie miasta jak Radom, skąd pochodzi, nadal są w czołówce miast z największym bezrobociem. Tymczasem - podkreśliła - wiele innych miast wykorzystało fundusze unijne i odnotowało rozwój gospodarczy.

- Dzieje się tak wyłącznie z jednego powodu, że ci którzy tak naprawdę nie chcą Europy w Polsce, że ci którzy tak naprawdę w Europie szukają tylko i wyłącznie przeciwników, że ci, którzy nie potrafią rozmawiać i w sposób koncyliacyjny domagać się swoich racji w Europie, ale uważają, że tam jedyną metodą jest walenie ręką w stół i kłótnie, nigdy nie będą potrafili wydawać europejskich pieniędzy - podkreśliła Kopacz.

d494nuq

- Oni nie lubią Europy. Dlatego nigdy w Radomiu, dopóki będą ci ludzie, nie będziemy mieć Europy. A ja chcę, by Radom był w Europie, bo to miasto i ludzie tu mieszkający zasługują na wszystko, co najlepsze - dodała szefowa rządu.

W Radomiu przez dwie ostatnie kadencje rządził PiS z wywodzącym się z tej partii prezydentem Andrzejem Kosztowniakiem. Jest on głównym kontrkandydatem kandydata PO w wyborach prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego, któremu poparcia udzieliła w środę na konwencji PO w Radomiu Ewa Kopacz.

d494nuq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d494nuq
Więcej tematów