Trwa ładowanie...
d4hmdrd
Ewa Kopacz: PO było zawsze tym ugrupowaniem, które promowało kobiety

Ewa Kopacz: PO było zawsze tym ugrupowaniem, które promowało kobiety

We wtorek w #dzieńdobrywp była premier Ewa Kopacz mówiła o tym, że Platforma Obywatelska, kiedy była u władzy, zwiększyła szanse kobiet na decydowanie o tym, co się dzieje w Polsce. - Chciałabym, żeby ci, którzy dzisiaj rządzą, nie tylko zrobili więcej, ale też nie niszczyli tego, co do tej pory zostało zrobione – podkreśliła.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4hmdrd

- Niewątpliwie zwiększyliśmy szanse kobiet, żeby zafunkcjonowały w polityce i decydowały o tym, co dzieje się w naszej ojczyźnie, w naszym kraju, na równi z mężczyznami – powiedziała Kopacz.

- W naszym klubie od początku kobiet zwykle było najwięcej. Był taki moment, ze bodajże w SLD było więcej kobiet, natomiast my byliśmy zawsze tym ugrupowaniem, które promowało kobiety na listach. Będzie tak nadal – zadeklarowała.

d4hmdrd

Odniosła się również do pytania o to, co zrobiła Platforma, by wyrównać płace kobiet i mężczyzn. Była premier przypomniała, ze podczas kampanii wyborczej mówiła o tym, ze chciała, by kobiety zarabiały tyle samo co mężczyźni w spółkach skarbu państwa. Opowiadała się również za parytetem w zarządach tych spółek. - Jeśli chodzi o płace, to oczywiście wyrównujemy płace w zależności od zarządzającego – powiedziała. Płacenie mniej kobietom tylko ze względu na ich płeć Kopacz nazwała „jawną niesprawiedliwością”.

Zaznaczyła też, że ci, którzy sprzeciwiali się pomysłom Platformy (in vitro, edukacja seksualna czy konwencja antyprzemocowa), „dzisiaj chcą się na nie zamachnąć”.

- Uszanowaliśmy konsensus antyaborcyjny, który od ponad 20 lat obowiązuje w Polsce. To są rzeczy, o których warto mówić – zwróciła uwagę była premier.

Czy PO zrobiła wystarczająco dużo dla kobiet? - Zawsze można zrobić więcej. Chciałabym, żeby ci, którzy dzisiaj rządzą, nie tylko zrobili więcej, ale też nie niszczyli tego, co do tej pory zostało zrobione.

d4hmdrd

Podziel się opinią

Share

d4hmdrd

d4hmdrd
Więcej tematów