Trwa ładowanie...
d3wedau
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Ewa Kopacz: Jacek Rostowski nie będzie szefem moich doradców

Premier Ewa Kopacz oświadczyła, że były wicepremier i minister finansów Jacek Rostowski nie będzie szefem jej doradców. - Ten rozdział jest zamknięty - oświadczyła.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ewa Kopacz
Ewa Kopacz (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
d3wedau

Ewa Kopacz - która przebywa w czwartek w Mediolanie na szczycie Azja-Europa - była pytana przez dziennikarzy, czy były minister finansów zostanie szefem jej doradców. - Nie, ten rozdział jest zamknięty, nie będzie szefem doradców - oświadczyła Kopacz.

O tym, że Rostowski zostanie szefem doradców w randze ministra bez teki, mówiła w ubiegły piątek sama Kopacz.

Dziennikarze informowali później, powołując się na nieoficjalne źródła w KPRM, że decyzją Kopacz Rostowski ostatecznie nie dostanie żadnej funkcji. - Rozbiegły się oczekiwania pani premier i Rostowskiego - powiedział rozmówca z KPRM.

d3wedau

Mianowaniu Rostowskiego na ministra bez teki sprzeciwił się koalicyjny PSL. Lider ludowców wicepremier Janusz Piechociński powiedział, że "Rostowski nie będzie ministrem bez teki, bo to narusza układ koalicyjny".

Wedle medialnych doniesień w czasie, kiedy Kopacz kompletowała swój gabinet, Rostowski był brany pod uwagę jako minister spraw zagranicznych. Jego kandydaturze sprzeciwił się prezydent Bronisław Komorowski, zaznaczając, że Rostowski nie ma doświadczenia w dyplomacji.

d3wedau

Podziel się opinią

Share

d3wedau

d3wedau
Więcej tematów