Trwa ładowanie...

Ewa Kopacz: Jacek Rostowski nie będzie szefem moich doradców

Premier Ewa Kopacz oświadczyła, że były wicepremier i minister finansów Jacek Rostowski nie będzie szefem jej doradców. - Ten rozdział jest zamknięty - oświadczyła.

Share
Ewa Kopacz: Jacek Rostowski nie będzie szefem moich doradców
Źródło: PAP, Fot: Radek Pietruszka
d2n3igz

Ewa Kopacz - która przebywa w czwartek w Mediolanie na szczycie Azja-Europa - była pytana przez dziennikarzy, czy były minister finansów zostanie szefem jej doradców. - Nie, ten rozdział jest zamknięty, nie będzie szefem doradców - oświadczyła Kopacz.

O tym, że Rostowski zostanie szefem doradców w randze ministra bez teki, mówiła w ubiegły piątek sama Kopacz.

d2n3igz

Dziennikarze informowali później, powołując się na nieoficjalne źródła w KPRM, że decyzją Kopacz Rostowski ostatecznie nie dostanie żadnej funkcji. - Rozbiegły się oczekiwania pani premier i Rostowskiego - powiedział rozmówca z KPRM.

Mianowaniu Rostowskiego na ministra bez teki sprzeciwił się koalicyjny PSL. Lider ludowców wicepremier Janusz Piechociński powiedział, że "Rostowski nie będzie ministrem bez teki, bo to narusza układ koalicyjny".

Wedle medialnych doniesień w czasie, kiedy Kopacz kompletowała swój gabinet, Rostowski był brany pod uwagę jako minister spraw zagranicznych. Jego kandydaturze sprzeciwił się prezydent Bronisław Komorowski, zaznaczając, że Rostowski nie ma doświadczenia w dyplomacji.

d2n3igz

Podziel się opinią

Share
d2n3igz
d2n3igz
Więcej tematów