ycipk-4jf4x0
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Europosłowie wyrzuceni z PSL za ujawnienie korupcji?

Eurodeputowany Janusz Wojciechowski
powiedział dziennikarzom, że władze Polskiego Stronnictwa
Ludowego wykluczyły jego i dwóch innych europosłów z partii za
publiczne zakwestionowanie przez nich sprzedaży siedziby PSL w
Warszawie przy ul. Grzybowskiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Europosłowie wyrzuceni z PSL za ujawnienie korupcji?
(PAP)
ycipk-4jf4x0

Siedziba PSL została sprzedana pokątnie, skrycie, bez przetargu, w okolicznościach, które mam prawo i obowiązek nazwać skandalem korupcyjnym - powiedział Janusz Wojciechowski. Poinformował, ze złożył do Prokuratury Okręgowej w Warszawie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przy sprzedaży siedziby przy ul. Grzybowskiej. Jeśli tam nie było korupcji, to karalna niegospodarność na pewno - podkreślił.

Lider PSL Waldemar Pawlak zapewnił na konferencji, że sprzedaż siedziby PSL w Warszawie na ul. Grzybowskiej "odbyła się absolutnie zgodnie z prawem", a oskarżenia eurodeputowanych w tej sprawie "to odwracanie uwagi od ich własnych postępków" i próby utworzenia nowej partii. Prezes PSL podkreślił, że sprzedaż budynku odbyła się jawnie za zgodą NKW i prezesów zarządów wojewódzkich.

Eurodeputowani, którzy zostali wyrzuceni z partii w piątek przez Naczelny Komitet Wykonawczy - Wojciechowski oraz Zdzisław Podkański i Zbigniew Kuźmiuk - nie zostali wpuszczeni na obrady Naczelnego Komitetu Wykonawczego Stronnictwa. Ich zdaniem decyzja partii jest bezprawna, ponieważ decyzję o wykluczeniu może podjąć tylko główny sąd partyjny.

ycipk-4jf4x0

Liderzy PSL Waldemar Pawlak i Jarosław Kalinowski zapewnili na konferencji prasowej, że decyzja o wykluczeniu z partii eurodeputowanych: Zdzisława Podkańskiego, Zbigniewa Kuźmiuka i Janusza Wojciechowskiego była zgodna ze statutem.

Kalinowski poinformował, że obradująca w sobotę Rada Naczelna będzie głosowała nad przyjęciem do wiadomości decyzji NKW w sprawie europosłów, którzy - jak podkreślił - "oderwali się od realiów krajowych".

W połowie grudnia Podkański, Kuźmiuk i Wojciechowski wstąpili - bez zgody władz partii - do europarlamentarnej frakcji Unia na rzecz Europy Narodów, której członkiem jest PiS. PSL jako partia pozostała natomiast członkiem Europejskiej Partii Ludowej, do której należy także PO.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4jf4x0

ycipk-4jf4x0
ycipk-4jf4x0