Trwa ładowanie...
d4l6gxu
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Europosłowie wyrzuceni z PSL za ujawnienie korupcji?

Eurodeputowany Janusz Wojciechowski
powiedział dziennikarzom, że władze Polskiego Stronnictwa
Ludowego wykluczyły jego i dwóch innych europosłów z partii za
publiczne zakwestionowanie przez nich sprzedaży siedziby PSL w
Warszawie przy ul. Grzybowskiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Europosłowie wyrzuceni z PSL za ujawnienie korupcji?
(PAP)
d4l6gxu

Siedziba PSL została sprzedana pokątnie, skrycie, bez przetargu, w okolicznościach, które mam prawo i obowiązek nazwać skandalem korupcyjnym - powiedział Janusz Wojciechowski. Poinformował, ze złożył do Prokuratury Okręgowej w Warszawie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przy sprzedaży siedziby przy ul. Grzybowskiej. Jeśli tam nie było korupcji, to karalna niegospodarność na pewno - podkreślił.

Lider PSL Waldemar Pawlak zapewnił na konferencji, że sprzedaż siedziby PSL w Warszawie na ul. Grzybowskiej "odbyła się absolutnie zgodnie z prawem", a oskarżenia eurodeputowanych w tej sprawie "to odwracanie uwagi od ich własnych postępków" i próby utworzenia nowej partii. Prezes PSL podkreślił, że sprzedaż budynku odbyła się jawnie za zgodą NKW i prezesów zarządów wojewódzkich.

Eurodeputowani, którzy zostali wyrzuceni z partii w piątek przez Naczelny Komitet Wykonawczy - Wojciechowski oraz Zdzisław Podkański i Zbigniew Kuźmiuk - nie zostali wpuszczeni na obrady Naczelnego Komitetu Wykonawczego Stronnictwa. Ich zdaniem decyzja partii jest bezprawna, ponieważ decyzję o wykluczeniu może podjąć tylko główny sąd partyjny.

d4l6gxu

Liderzy PSL Waldemar Pawlak i Jarosław Kalinowski zapewnili na konferencji prasowej, że decyzja o wykluczeniu z partii eurodeputowanych: Zdzisława Podkańskiego, Zbigniewa Kuźmiuka i Janusza Wojciechowskiego była zgodna ze statutem.

Kalinowski poinformował, że obradująca w sobotę Rada Naczelna będzie głosowała nad przyjęciem do wiadomości decyzji NKW w sprawie europosłów, którzy - jak podkreślił - "oderwali się od realiów krajowych".

W połowie grudnia Podkański, Kuźmiuk i Wojciechowski wstąpili - bez zgody władz partii - do europarlamentarnej frakcji Unia na rzecz Europy Narodów, której członkiem jest PiS. PSL jako partia pozostała natomiast członkiem Europejskiej Partii Ludowej, do której należy także PO.

d4l6gxu

Podziel się opinią

Share

d4l6gxu

d4l6gxu
Więcej tematów