Trwa ładowanie...

Polak wśród milionerów Eurojackpot. Nowa kumulacja to 270 mln zł

W żadnym z państw, w których dostępna jest gra Eurojackpot losowanie nie przyniosło głównej wygranej, w przyszły piątek kumulacja więc wzrośnie. W Polsce do grona milionerów dołączyła jedna osoba. W sumie pula wygranych wyniosła u nas ponad 4 mln zł. Na losy wydaliśmy dużo więcej.

Share
Polak wśród milionerów Eurojackpot. Nowa kumulacja to 270 mln zł
Źródło: 123RF.COM
diowxkk

1,6 mln zł - tyle wyniosła wygrana 3. stopnia, którą zgarnął jeden szczęśliwy gracz w Polsce. Wylosowanymi liczbami okazały się: 16, 17, 25, 40, 44 oraz 2, 9.

Takich liczb nie zakreślił jednak nikt w 14 krajach, gdzie można uczestniczyć w grze. Nie było wygranej stopnia pierwszego, więc kumulacja w najbliższy piątek wzrośnie. Wyniesie 270 mln zł.

Zobacz również: Pan Lotto został modelem 70 plus! "Można ze mnie czerpać"

Poza wygraną pierwszego stopnia, cztery osoby w Polsce dostały po 23,3 tys. zł za wygraną stopnia czwartego. W sumie 55,5 tys. Polaków wygrało 4,2 mln zł.

diowxkk

By tę kwotę otrzymać, złożyło się na wygrane według szacunków WP 1,6 mln naszych rodaków, którzy wyłożyli na losy około 19 mln zł, tj. po 12 zł 50 gr każdy. Wygranym, jak to zresztą zazwyczaj bywa, okazał się organizator losowania i Skarb Państwa, który pobiera z każdego losy podatek.

WP.PL
Źródło: WP.PL
diowxkk

Podziel się opinią

Share
diowxkk
diowxkk
Więcej tematów