Trwa ładowanie...
d1ahyar

Episkopat: polityczne spory - to grzech

d1ahyar
d1ahyar
Prymas Józef Glemp w trakcie obrad Konferencji Episkopatu Polski (TVP)
Źródło: Prymas Józef Glemp w trakcie obrad Konferencji Episkopatu Polski (TVP)

Obradujący w piątek na Jasnej Górze Episkopat Polski nazwał grzechem polityczne spory oraz napięcia w kraju i wezwał przeciwników politycznych "do solidarnego współdziałania na rzecz dobra wspólnego".

W "Słowie biskupów polskich na temat niektórych problemów społecznych" napisano: Polska scena polityczna jest areną rzadko spotykanych napięć. Ugrupowania opozycyjne zachowują się wobec siebie jak wrogowie, jakby nie byli dziećmi jednego narodu (...). Przeciwnicy polityczni we wzajemnych ocenach nie doszukują się żadnych pozytywów. Postawa taka jest grzechem przeciwko dialogowi i przeciwko dobru wspólnemu.

Analizując przyczyny niekorzystnych zjawisk we współczesnym życiu społecznym: bezrobocia, przepaści między biednymi a bogatymi, korupcji i wzrastającej przestępczości, biskupi przypomnieli, że pierwszą zasadą życia społecznego jest "osoba ludzka i jej godność", a jednostkom słabszym ochrona należy się "ze sprawiedliwości, a nie z miłosierdzia".

Episkopat, doceniając wartości systemu demokratycznego, uważa także, że o kwestiach moralnych nie powinny decydować głosowania w parlamencie. (mk)

d1ahyar
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ahyar
Więcej tematów