Trwa ładowanie...

Elbląg. Żołnierze handlowali amfetaminą, jest śledztwo

W Elblągu zatrzymano dwóch żołnierzy podejrzanych o posiadanie, udzielanie i handel narkotykami - podała Żandarmeria Wojskowa. Trwa śledztwo w tej sprawie.

Share
Elbląg. Żołnierze handlowali amfetaminą, jest śledztwo
Źródło: Żandarmeria Wojskowa
d45x3r7

Żołnierze Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Elblągu dokonali zatrzymania 5 października. 34-latek i 42-latek są podejrzewani o to, że posiadali, udzielali i handlowali narkotykami.

Przed zatrzymaniem przeprowadzono czynności operacyjne, które trwały od dłuższego czasu. Podczas tych czynności odnaleziono znaczne ilości amfetaminy o szacunkowej wartości około pół miliona złotych, papierosy bez polskich znaków akcyzy oraz kilkadziesiąt tysięcy złotych w gotówce.

d45x3r7

34-letniemu żołnierzowi grozi do 12 lat więzienia, a najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Z kolei 42-letniemu szeregowemu postawiono zarzut prowadzenia pojazdu pod wpływem środków odurzających oraz ich posiadania. Mężczyzna został objęty nadzorem przełożonego oraz zawieszony w czynnościach służbowych. Żołnierzowi grożą nawet 3 lata więzienia.

Trwa śledztwo w tej sprawie, które jest prowadzone przez Oddział ŻW w Elblągu pod nadzorem Wydziału ds. Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Zobacz także: Rafał Trzaskowski o prezydencie Legionowa. "Nie wiem, czy był pod wpływem alkoholu"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d45x3r7

Podziel się opinią

Share
d45x3r7
d45x3r7
Więcej tematów