Eksplozje i alarmy w Tel Awiwie. Iran ogłasza kolejną salwę rakiet
W czwartek późnym wieczorem w Tel Awiwie słychać było serię eksplozji i syreny alarmu przeciwlotniczego - poinformowała agencja AFP. Wcześniej irańskie media podały, że z Iranu wystrzelono "kolejną serię rakiet" w kierunku Izraela.
Najważniejsze informacje:
- W Tel Awiwie uruchomiono alarmy przeciwlotnicze. Było słychać serię wybuchów.
- To ósma od środy na czwartek salwa pocisków wystrzelonych przez Iran w kierunku Izraela, według izraelskiej armii - w niewielkiej liczbie.
- Brak doniesień o ofiarach.
Portal Times of Israel poinformował, że w Tel Awiwie oraz na przyległych terenach w centralnym Izraelu włączono alarmy przeciwlotnicze. Dotychczas nie zgłoszono, czy są ofiary lub ranni.
Atak na Polskę możliwy? Generał: "Jesteśmy obiektem zainteresowań"
Eksplozje i alarmy w Tel Awiwie
Była to ósma salwa rakietowa wystrzelona przez Iran w kierunku Izraela od północy z środy na czwartek. Jak ustaliła izraelska armia, w ramach tego ataku wystrzelono stosunkowo niewielką liczbę pocisków - podaje portal.
Iran prowadzi ostrzał Izraela i innych państw Bliskiego Wschodu w reakcji na rozpoczęte 28 lutego amerykańsko-izraelskie ataki na jego terytorium. W trakcie ofensywy zginął m.in. najwyższy przywódca Iranu, ajatollah Ali Chamenei.