Trwa ładowanie...
24-08-2015 13:30

Eksplozja w Tiencin w Chinach. Nowy bilans śmiertelnych ofiar

Liczba ofiar śmiertelnych eksplozji z 12 sierpnia w portowym mieście Tiencin na północnym wschodzie Chin wzrosła do 129 - podały chińskie media. Wcześniej informowano o 114 zabitych. Był to jeden z najtragiczniejszych wypadków przemysłowych w Chinach w ostatnich latach.

Eksplozja w Tiencin w Chinach. Nowy bilans śmiertelnych ofiarŹródło: AFP
d2vezqy
d2vezqy

Do tej pory 44 osoby uznawane są za zaginione, a 610 nadal przebywa w szpitalu, z czego 39 jest w stanie krytycznym - przekazała chińska agencja prasowa Xinhua, powołując się na lokalne władze w Tiencinie.

Chiński rząd obiecał przeprowadzenie rygorystycznego dochodzenia w sprawie przyczyn tragedii. Zatrzymano kilkanaście osób z kierownictwa firmy Tianjin Rui Hai International - właściciela obiektu, w którym przechowywane były toksyczne chemikalia i gazy.

Kilka dni po eksplozjach i pożarze media chińskie informowały, że w magazynie było 700 ton cyjanku sodu - 70 razy więcej, niż powinno się przechowywać w jednym miejscu. Substancja ta jest silną trucizną. Był tam również azotan amonu, który jest składnikiem wielu materiałów wybuchowych. W pobliżu miejsca eksplozji stwierdzono przekroczenie dopuszczalnego poziomu cyjanku nawet 356 razy.

d2vezqy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vezqy
Więcej tematów