Trwa ładowanie...
d1jc8ss
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Eksplozja w Tiencin w Chinach. Nowy bilans śmiertelnych ofiar

Liczba ofiar śmiertelnych eksplozji z 12 sierpnia w portowym mieście Tiencin na północnym wschodzie Chin wzrosła do 129 - podały chińskie media. Wcześniej informowano o 114 zabitych. Był to jeden z najtragiczniejszych wypadków przemysłowych w Chinach w ostatnich latach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Eksplozja w Tiencin w Chinach. Nowy bilans śmiertelnych ofiar
(AFP)
d1jc8ss

Do tej pory 44 osoby uznawane są za zaginione, a 610 nadal przebywa w szpitalu, z czego 39 jest w stanie krytycznym - przekazała chińska agencja prasowa Xinhua, powołując się na lokalne władze w Tiencinie.

Chiński rząd obiecał przeprowadzenie rygorystycznego dochodzenia w sprawie przyczyn tragedii. Zatrzymano kilkanaście osób z kierownictwa firmy Tianjin Rui Hai International - właściciela obiektu, w którym przechowywane były toksyczne chemikalia i gazy.

Kilka dni po eksplozjach i pożarze media chińskie informowały, że w magazynie było 700 ton cyjanku sodu - 70 razy więcej, niż powinno się przechowywać w jednym miejscu. Substancja ta jest silną trucizną. Był tam również azotan amonu, który jest składnikiem wielu materiałów wybuchowych. W pobliżu miejsca eksplozji stwierdzono przekroczenie dopuszczalnego poziomu cyjanku nawet 356 razy.

d1jc8ss

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


d1jc8ss

d1jc8ss
d1jc8ss
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów