Eksplozja w Tiencin w Chinach. Nowy bilans śmiertelnych ofiar

Liczba ofiar śmiertelnych eksplozji z 12 sierpnia w portowym mieście Tiencin na północnym wschodzie Chin wzrosła do 129 - podały chińskie media. Wcześniej informowano o 114 zabitych. Był to jeden z najtragiczniejszych wypadków przemysłowych w Chinach w ostatnich latach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Eksplozja w Tiencin w Chinach. Nowy bilans śmiertelnych ofiar
(AFP)
WP

Do tej pory 44 osoby uznawane są za zaginione, a 610 nadal przebywa w szpitalu, z czego 39 jest w stanie krytycznym - przekazała chińska agencja prasowa Xinhua, powołując się na lokalne władze w Tiencinie.

Chiński rząd obiecał przeprowadzenie rygorystycznego dochodzenia w sprawie przyczyn tragedii. Zatrzymano kilkanaście osób z kierownictwa firmy Tianjin Rui Hai International - właściciela obiektu, w którym przechowywane były toksyczne chemikalia i gazy.

Kilka dni po eksplozjach i pożarze media chińskie informowały, że w magazynie było 700 ton cyjanku sodu - 70 razy więcej, niż powinno się przechowywać w jednym miejscu. Substancja ta jest silną trucizną. Był tam również azotan amonu, który jest składnikiem wielu materiałów wybuchowych. W pobliżu miejsca eksplozji stwierdzono przekroczenie dopuszczalnego poziomu cyjanku nawet 356 razy.

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP