Trwa ładowanie...
d4glmbc
d4glmbc
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Eksplozja w meczecie w Iranie, 11 zabitych, 160 rannych

Do 11 wzrosła liczba śmiertelnych ofiar sobotniego wybuchu w meczecie w Szirazie na południu Iranu. Ponad 160 osób odniosło obrażenia - poinformowała irańska telewizja państwowa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4glmbc

Policja podała, że nie był to zamach, a przyczyną eksplozji było prawdopodobnie zaniedbanie. Wybuch mogły spowodować materiały wybuchowe pozostałe po wystawie upamiętniającej wojnę iracko- irańską (1980-88) - podała angielskojęzyczna telewizja Pree TV.

Eksplozja w meczecie Szohada, stanowiącym część centrum kulturalnego w śródmieściu Szirazu, nastąpiła w sobotę o godz. 18.30 czasu polskiego.

Do wybuchu doszło w chwili, gdy wierni słuchali przemówienia duchownego muzułmańskiego Andżawinedżada, który mówił im o wahhabitach, skrajnych sunnitach stanowiących większość w Arabii Saudyjskiej, oraz bahajach, których islamskie władze Iranu uważają za niewiernych.

Większość słuchaczy Andżawinedżada - podkreśla irańska agencja - stanowiła młodzież.

d4glmbc

Podziel się opinią

Share

d4glmbc

d4glmbc
Więcej tematów