Trwa ładowanie...
d3iz6kf
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Eksplozja kutra na Ukrainie. Statek wpłynął na minę. Sześciu rannych i zaginiony

Sześciu członków ukraińskiej straży wybrzeża odniosło obrażenia, a jeden został uznany za zaginionego, gdy w niedzielę ich kuter eksplodował z powodu miny w pobliżu Mariupola i zatonął - poinformowały ukraińskie władze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W wyniku eksplozji kuter został poważnie uszkodzony i zatonął
W wyniku eksplozji kuter został poważnie uszkodzony i zatonął (Twitter)
d3iz6kf

"Na pokładzie było siedmiu wojskowych. Sześciu trafiło do szpitali, a jeden wciąż jest poszukiwany. Chodzi o kapitana" - napisała w oświadczeniu straż wybrzeża. Podczas patrolu statek wpłynął na minę. W wyniku eksplozji kuter został poważnie uszkodzony i zatonął.

Mariupol, port o strategicznym znaczeniu położony w obwodzie donieckim nad Morzem Azowskim, jest ostatnim dużym miastem na opanowanym przez prorosyjskich separatystów wschodzie Ukrainy, które nadal jest pod kontrolą ukraińskich władz.

d3iz6kf

Jednak kilkanaście kilometrów od Mariupola, w pobliżu wsi Szyrokyne, regularnie wybuchają walki.

Przejęcie Mariupola byłoby kluczowym etapem do stworzenia mostu lądowego między Rosją a Krymem, zaanektowanym przez Moskwę w marcu 2014 roku, ale wciąż uzależnionym od Ukrainy.

W ostatnich dniach na wschodzie Ukrainy rozgorzały walki. Od kwietnia 2014 roku w konflikcie zginęło ponad 6,4 tys. ludzi.

W niedzielę sytuacja w terenie wciąż była napięta - poinformowała ukraińska armia i oskarżyła separatystów o wykorzystywanie ciężkiego uzbrojenia, czego zabrania im porozumienie z Mińska. - Rosyjskie wojska i terroryści (jak władze w Kijowie nazywają separatystów - PAP) pięć razy strzelały z wyrzutni rakietowych Grad w pobliżu wsi Granitne, w połowie drogi między Donieckiem a Mariupolem - powiedział na konferencji prasowej rzecznik ukraińskiego wojska Ołeksandr Motuzniak.

d3iz6kf

- W ciągu ostatniej doby rannych zostało ośmiu ukraińskich żołnierzy - dodał.

Według Motuzniaka samoloty bezzałogowe należące do wroga 38 razy przeleciały nad kontrolowanymi przez separatystów obwodami donieckim i ługańskim.

Z kolei separatyści poinformowali o dwóch cywilach, którzy zostali ranni w Doniecku w wyniku bombardowania.

d3iz6kf

Podziel się opinią

Share

d3iz6kf

d3iz6kf
Więcej tematów