Trwa ładowanie...
d4j87xa

Eksplozja bomby w Pakistanie. Wybuchła przy bramie szpitala, zabijając 57 osób

• W Pakistanie eksplodowała bomba • Wybuch nastąpił przy bramie szpitala, w którym przebywało akurat wielu dziennikarzy i prawników • Co najmniej 57 osób zginęło, kilkadziesiąt zostało rannych
Share
Eksplozja bomby w Pakistanie. Wybuchła przy bramie szpitala, zabijając 57 osób
Źródło: AFP, Fot: Tauseef Mustafa
d4j87xa

Co najmniej 57 osób zginęło w wyniku eksplozji ładunku wybuchowego przy głównej bramie szpitala w Kwecie, na południowym zachodzie Pakistanu. Kilkadziesiąt osób zostało rannych - poinformowała miejscowa policja.

Zdaniem szefa władz Beludżystanu, Sanaullaha Zehriego, atak bombowy na szpital w Kwecie, stolicy tej pakistańskiej prowincji, przeprowadził najpewniej zamachowiec samobójca. Zehri zaznaczył, że dokładne okoliczności zamachu wyjaśni śledztwo.

Przedstawiciel sił bezpieczeństwa Afzal Khan oznajmił, że do tego samego szpitala przewieziono wcześniej ciało zastrzelonego w poniedziałek znanego adwokata. W związku z tym w szpitalu przebywało wielu dziennikarzy i prawników.

Nikt nie przyznał się do ataku na szpital. Nie wiadomo również, kto stał za zamachem na adwokata.

Na zdjęciach telewizyjnych widać sceny chaosu i paniki, jakie wybuchły po eksplozji. Policja otoczyła teren szpitala.

To drugi najtragiczniejszy zamach w tym roku w Pakistanie, po samobójczym ataku w parku w Lahaur (Lahore) na wschodzie kraju, gdzie w marcu zginęło 75 osób.

d4j87xa

Podziel się opinią

Share
d4j87xa
d4j87xa
Więcej tematów