Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
+7
08-08-2016 (08:00)

Eksplozja bomby w Pakistanie. Wybuchła przy bramie szpitala, zabijając 57 osób

• W Pakistanie eksplodowała bomba
• Wybuch nastąpił przy bramie szpitala, w którym przebywało akurat wielu dziennikarzy i prawników
• Co najmniej 57 osób zginęło, kilkadziesiąt zostało rannych
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Eksplozja bomby w Pakistanie. Wybuchła przy bramie szpitala, zabijając 57 osób
(AFP, Fot: Tauseef Mustafa)
WP

Co najmniej 57 osób zginęło w wyniku eksplozji ładunku wybuchowego przy głównej bramie szpitala w Kwecie, na południowym zachodzie Pakistanu. Kilkadziesiąt osób zostało rannych - poinformowała miejscowa policja.

Zdaniem szefa władz Beludżystanu, Sanaullaha Zehriego, atak bombowy na szpital w Kwecie, stolicy tej pakistańskiej prowincji, przeprowadził najpewniej zamachowiec samobójca. Zehri zaznaczył, że dokładne okoliczności zamachu wyjaśni śledztwo.

Przedstawiciel sił bezpieczeństwa Afzal Khan oznajmił, że do tego samego szpitala przewieziono wcześniej ciało zastrzelonego w poniedziałek znanego adwokata. W związku z tym w szpitalu przebywało wielu dziennikarzy i prawników.

WP

Nikt nie przyznał się do ataku na szpital. Nie wiadomo również, kto stał za zamachem na adwokata.

Na zdjęciach telewizyjnych widać sceny chaosu i paniki, jakie wybuchły po eksplozji. Policja otoczyła teren szpitala.

To drugi najtragiczniejszy zamach w tym roku w Pakistanie, po samobójczym ataku w parku w Lahaur (Lahore) na wschodzie kraju, gdzie w marcu zginęło 75 osób.

Polub WP Wiadomości
WP
WP