Trwa ładowanie...
d2a8xsw

Ekspert życzy Kaczyńskiemu śmierci. Sprawa trafi do prokuratury

"Z całego serca życzę temu łajdakowi jak najszybszej śmierci - ten głupi gnój niszczy naszą Ojczyznę" - napisał na Twitterze publicysta lotniczy Michał Setlak, krytykując Jarosława Kaczyńskiego. Politycy Prawa i Sprawiedliwości zapowiadają, że sprawą gróźb wobec prezesa partii zajmą się prokuratorzy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ekspert życzy Kaczyńskiemu śmierci. Sprawa trafi do prokuratury
(PAP, Fot: Marcin Obara)
d2a8xsw

Setlak swój wpis zamieścił pod tweetem Kamila Durczoka, który zacytował wypowiedź Elżbiety Jakubiak (byłej posłanki PiS, a potem PJN) dotyczącą przekonania elektoratu PiS, że tylko Jarosław Kaczyński jest w stanie zagwarantować tej partii zwycięstwo. Publicysta "Przeglądu Lotniczego" nie przebierał w słowach, wyrażając swoją opinię o prezesie PiS.

Zobacz też: Prawo i Sprawiedliwość i duże pieniądze

Pod wpisem Setlaka natychmiast pojawiły się głosy krytyki. "I pan chce być traktowany jako ekspert i publicysta? Po takim skandalicznym wpisie? Zdumiewające..." - napisał Mikołaj Wójcik z redakcji "Faktu".

Były jednak też głosy, które sugerowały, że prezes PiS sam używa słów, które nigdy nie powinny paść w debacie publicznej. "Wpis jest skandaliczny...a teraz niech pan pomysli co czuli ludzie,ktorzy zostali nazwani przez JK na trybunie sejmu mordercami jego brata?!" (pisownia oryginlana - przyp. red.) - stwierdził jeden z komentujących.

Na groźby publicysty zareagował także poseł PiS Jan Mosiński. "W poniedziałek zawiadomienie do prokuratury" - zapowiedział parlamentarzysta partii Jarosława Kaczyńskiego.

Twitter

"Kto grozi innej osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę lub szkodę osoby najbliższej, jeżeli groźba wzbudza w zagrożonym uzasadnioną obawę, że będzie spełniona, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2" - brzmi art. 190 KK, o czym przypomina, relacjonujący sprawę, portal tvp.info. Serwis internetowy telewizji publicznej przypomina też, że Setlak jest częstym gościem stacji TVN.

Twiiter
d2a8xsw

Podziel się opinią

Share

d2a8xsw

d2a8xsw
Więcej tematów