Trwa ładowanie...

Egzamin ósmoklasisty 2020. CKE opublikowała arkusze z języka polskiego

We wtorek 16 czerwca odbył się egzamin z języka polskiego, który zaliczany jest do egzaminu ósmoklasisty. Arkusze testu opublikowała Centralna Komisja Egzaminacyjna.
Share
CKE opublikowała arkusz egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego
CKE opublikowała arkusz egzaminu ósmoklasisty z języka polskiegoŹródło: PAP
d3aug06

Egzamin ósmoklasisty. Arkusz z języka polskiego

We wtorek do egzaminu ósmoklasisty podeszło blisko 348 tysięcy uczniów w całym kraju, dla których to pierwszy poważny sprawdzian w ich życiu. Egzaminu ósmoklasisty nie można oblać. Nie ma progu, który pozwala na jego zdanie. Jest za to niezbędny do ukończenia szkoły podstawowej i kluczowy w czasie rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

Tegoroczny egzamin składał się z 22 zadań, na których rozwiązanie uczniowie otrzymali dwie godziny. Najwyżej punktowanym zadaniem było wypracowanie. Uczniowie mogli za nie zdobyć aż 40 procent wszystkich punktów. Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała arkusz egzaminu, który dostępny jest TUTAJ.

d3aug06

Egzamin ósmoklasisty. Jak będzie wyglądał?

Ministerstwo edukacji już jakiś czas temu podało szczegółowe wytyczne dotyczące obowiązku zakrywania twarzy podczas egzaminu ósmoklasisty 2020. Jakie są zasady?

  • Czekając na wejście do szkoły albo sali egzaminacyjnej, zdający zachowują odpowiedni odstęp (co najmniej 1,5 m) oraz mają zakryte usta i nos,
  • Na teren szkoły mogą wejść wyłącznie osoby z zakrytymi ustami i nosem (maseczką jedno- lub wielorazową, materiałem, przyłbicą - w szczególności w przypadku osób, które ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa maseczką). Zakrywanie ust i nosa obowiązuje na terenie całej szkoły, z wyjątkiem sal egzaminacyjnych po zajęciu miejsc przez zdających lub po podejściu zdających do stanowiska egzaminacyjnego,
  • Zdający są zobowiązani zakrywać usta i nos do momentu zajęcia miejsca w sali egzaminacyjnej,
  • Przewodniczący zespołu egzaminacyjnego, członkowie zespołu nadzorującego, obserwatorzy i inne osoby uczestniczące w przeprowadzaniu egzaminu, np. specjaliści z zakresu niepełnosprawności, nauczyciele wspomagający, podczas poruszania się po sali egzaminacyjnej powinni mieć zakryte usta i nos,
  • Zarówno zdający, jak i członkowie zespołu nadzorującego mogą - jeżeli uznają to za właściwe - mieć zakryte usta i nos w trakcie egzaminu, nawet po zajęciu miejsca przy stoliku / stanowisku egzaminacyjnym,
  • Zdający, którzy ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa maseczką, mogą nosić przyłbicę albo, jeżeli nie mogą również korzystać z przyłbicy, przystąpić do egzaminu w odrębnej sali egzaminacyjnej.

Egzamin ósmoklasisty 2020. Sprawdź harmonogram

Na egzamin ósmoklasisty składają się trzy egzaminy. Najpierw uczniowie klas ósmych zmierzą się z językiem polskim, następnie czeka ich egzamin z matematyki, a jako ostatni będą zdawać egzamin z języka obcego nowożytnego.

Kiedy odbędą się egzaminy ósmoklasisty? Oto dokładne terminy:

  • 17 czerwca 2020 (środa), godz. 9:00 - matematyka
  • 18 czerwca 2020 (czwartek), godz. 9:00 - język obcy nowożytny
d3aug06

Zobacz także: Włodzimierz Czarzasty krytykuje rząd. "Flaki mi się przewracają"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3aug06

Podziel się opinią

Share
d3aug06
d3aug06
Więcej tematów