Trwa ładowanie...
d2t994a
d2t994a

Egipt zamknął swoje placówki dyplomatyczne w Libii

Egipt ewakuował personel swojej ambasady w stolicy Libii Trypolisie i konsulatu w Bengazi po serii uprowadzeń pięciu swoich dyplomatów w tym kraju - powiedział rzecznik egipskiego MSZ dla telewizji Al-Arabija.
Share
d2t994a

Wcześniej rzecznik MSZ Libii poinformował, że pięciu dyplomatów oraz pracowników egipskiej ambasady w libijskiej stolicy, Trypolisie, zostało uprowadzonych w ciągu 24 godzin przez nieznanych sprawców. Wśród porwanych jest attache kulturalny.

Cztery osoby uprowadzono wczesnym rankiem. Ze swojego domu w libijskiej stolicy uprowadzony został piąty egipski dyplomata, odpowiadający za sprawy administracyjne.

Do uprowadzenia dyplomatów nie przyznała się dotychczas żadna organizacja, ale źródła w służbach bezpieczeństwa w Trypolisie nie wykluczają, że jest ono powiązane z aresztowaniem w Aleksandrii, w Egipcie, Szabana Hadiję, znanego lidera byłych rebeliantów, którzy walczyli z reżimem pułkownika Muammara Kadafiego w 2011 roku.

Wiele milicji, które przyczyniły się do obalenia Kadafiego podczas wspieranego przez NATO narodowego powstania, teraz odmawia złożenia broni.

Ponad dwa lata po rewolcie, która obaliła dyktaturę Kadafiego, Libia jest głęboko podzielona, a rząd centralny ma trudności z zapanowaniem nad rywalizującymi milicjami i radykalnymi islamistami.

d2t994a

Podziel się opinią

Share
d2t994a
d2t994a
Więcej tematów